Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
Po-Pá 10:00-18:00
0 ks
za 0 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Novinky
03.12.2021
Možnosti platby
Rozšířili jsme síť partnerských platebních společností a nově můžete kromě stávajících možnosti platby Dobírkou, Převodem na účet, Platbu kartou, Onli... číst celé
Zobrazit všechny novinky
Blog
6. 6. - Den, kdy se narodil Alexandr Sergejevič Puškin
06.06.2022 Významné dny
6. 6. - Den, kdy se narodil Alexandr Sergejevič Puškin
6. června roku 1799 se narodil Alexandr Sergejevič Puškin číst celé
4. 6. - Den, kdy se narodila Angelina Jolie
04.06.2022 Významné dny
4. 6. - Den, kdy se narodila Angelina Jolie
4. června roku 1975 se narodila herečka Angelina Jolie číst celé
3. 6. - Den, kdy se narodil Jiří Langmajer
03.06.2022 Významné dny
3. 6. - Den, kdy se narodil Jiří Langmajer
3. června roku 1966 se narodil herec Jiří Langmajer číst celé
Zobrazit všechny články
Nepropásněte novinky, akce a slevy!

Můžete se kdykoli odhlásit. Zasíláme jednou za 14 dní.

  1. Úvod
  2. Naše zboží - blog
  3. Co se kde děje?
  4. Víkend 28. a 29. 9. ve znamení svatého Václava

Víkend 28. a 29. 9. ve znamení svatého Václava

Během tohoto víkendu, kdy oslavujeme svátek svatého Václava proběhne spousty zajimavích akcí napříč celou Českou republikou. Náš tým všecochceš se zúčastní hned dvou akcí v Praze a to akce Karlštejnského vinobraní a také Chilli festu na Smíchově.

Níže v článku vám nabízíme přesně 40 možnosti jak si užít tento sváteční víkend:

1. Chilli Fest Smíchov konaný od 10:00 na Smíchovské náplavce je každoroční oslavou toho nejpálivějšího jídla v Česku. V sobotu 28. září se na Smíchovské náplavce pěkně zapotíte. Feferonky, jalapeños, habaneros, jolokya či anjos vás budou provázet na každém kroku. Kromě známých chilli pokrmů či pikantních a ještě pikantnějších omáček budete mít možnost vyzkoušet i řadu netradičních sladkostí. Přijďte se začátkem podzimu trochu ohřát a využijte jedinečnou příležitost zásobit se chilli specialit na celou zimu.Pro tento rok je připravena nejen klasická soutěž v pojídání chilli papriček, kdy výherce získá poukaz na letenku do vybrané světové "pálivé" destinace, ale také extrémní soutěž v pojídání chilli v kádích naplněné ledem, kdy soutěžícím pálivost proniká do celého těla. Aby extrémů nebylo málo, bude se také soutěžit ve vytrvalostním saunování, samotní návštěvníci si pak budou moci vyzkoušet chůzi po žhavých uhlících či střepech. Nebude chybět ani řízná muzika, přehlídka více jak 70 stánků s pálivými a kořeněnými pokrmy, chilli omáčkami, semínky nebo potřebami pro chilli zahrádkaření 

2. O tomto víkendu se v těsné blízkosti hradu Karlštejn koná již 23. ročník Karlštejnského vinobraní. Na víkendové Karlštejnské vinobraní se tradičně sjíždí mnoho návštěvníků z okolí pro jedinečnou atmosféru, mnoho skvělého burčáku, jídla ale také průvod českého krále Karla IV. Letošní příchod Karla IV v oba dny je naplánován na 13:30. Behěm vinobraní je připraven bohatý kulturní program včetně historického řemeslného jarmarku, královského rytířského turnaje, sobotního divadelného představení Noc na Karlštejně a další. Podrobný program je pro vás zde

3.Dětský den ve Vojenském muzeu v Lešany. Více než 700 historických tanků, kanonů, motocyklů, obrněných, nákladní a osobních vojenských vozidel a spoustu další vojenské techniky je k vidění v deseti halách, pod šesti přístřešky a na volném prostranství. V sobotu 28.9.se zde koná dětský den.

4. Pražská ZOO slaví v sobotu 28.9. své 88 narozeniny. Při této příležitosti bude hlavním bodem oslav otevření jedinečného Rákosova pavilonu s unikátní kolekcí vzácných papoušků celého světa. Tím nejvzácnějším je ara Learův, který byl před časem dokonce považován za vyhynulého. Součástí oslavy bude vernisáž výstavy Fotím v zoo, kde budou vystaveny vybrané fotografie zaslané návštěvníky do soutěže. Vítěze vyberou v hlasování sami návštěvníci zoo. Oslavu zakončí vystoupení a workshop Losers Cirque Company. Výroční slavnost se koná v sobotu 28. září od 11 hodin.

5. Svatováclavská slavnost na zámku Svijany. Svatý Václav, patron Českých zemí i lahodného zlatavého moku, přijede už počtvrté na Zámek Svijany, a to přesně v den oslav svých jmenin, tedy v sobotu 28. září.  Po celý den na vás čeká bohatý dobový program, na nádvoří zámku vystoupí kejklíři, šermíři, těšit se můžete na přehlídku dobových a pivních šatů a mnoho dalšího. Celou akci pak zakončí koncert Honzy Vančury a skupiny Plavci.

6. Areál Svatováclavské vinice a Villa Richter bude letos 28. září od 11:00 hostit už 12. ročník tradičního Svatováclavského vinobraní. K ochutnání budou vzorky významných českých a moravských vinařství a nebude chybět ani burčák, hudba a spousta jídla. Přímo na Pražském hradě se nachází jeden z nejkrásnějších a nejstarších vinohradů v Čechách, ehož počátky sahají až do 10. století, a který nese jméno svého zakladatele Svatého Václava. Na místě bude také k vidění práce vinohradníka, autentický ruční lis na lisování hroznů a další historické i soudobé artefakty spojené s pěstováním révy a výrobou vína. V celém areálu budou podávána masa na rožni a grilu, sýry, klobásy a další ostatní pochutiny hodící se k vínu.

7. Břeclavské svatováclavské slavnosti. Tradice svatováclavských městských slavností v Břeclavi letos oslaví již 28. výročí. Na programu jsou o víkendu na konci září jak místní kapely a folkloristé, tak známá jména české a slovenské hudební scény. Hlavní hvězdou slavností bude Vašo Patejdl a Adam Mišík. Kromě kulturního programu pod zámkem je pro návštěvníky nachystané Dřevosochání, košt vín, běžecký závod, krojový průvod či slavnostní nedělní mše. Součástí slavností je také dětský folklorní festival.

8. Valašská zahrada a svatováclavský jarmark v Rožnově. Největší podzimní zahradnické trhy v regionu spojené s historickým jarmarkem. Pořadatelé vyhlásili soutěž o nejlepší zavařeninu s názvem „Co jsme si zavařili, to si také sníme!“ Připraveno je pro vás okolo 100 prodejců! Nejen květiny a okrasné dřeviny, ale i množství regionálních potravin. Výrobky zručných řemeslníků. Bohaté občerstvení! K pití kromě výborné kávy, také burčák a ochutnávka netradičních destilátů. Hudební doprovod po 3 dny zajišťuje Duo Gaspary! Pro děti připraveny dílničky, dětský koutek, skákací hrad, soutěže.

9. Národní svatováclavská pouť ve Staré Boleslavi. Ve dnech 27. a 28. září se uskuteční tradiční Národní svatováclavská pouť, jejíž program začne v Praze putováním Palladia země České. Do Brandýsa nad Labem bude převezena relikvie sv. Václava a na místním náměstí bude odhalena busta papeže Benedikta XVI. Hlavní program vyvrcholí v sobotu poutní mší svatou, jejímž hlavním celebrantem a kazatelem bude apoštolský nuncius Mons. Charles Daniel Balvo.
 
 
 
10. Svatováclavská jízda v Mladé Boleslavi. V pořádí již sedmnáctá svatováclavská jízda historických vozidel, která se koná každoročně 28. září, představuje novodobou tradici významně obohacující nabídku společenských a zábavných akcí ve městě. Každoročně v tento den dopoledne z Komenského náměstí startuje dlouhá kolona několika desítek automobilových veteránů.
 
 
 
11. Václavská pouť ve Strakonicích. Největší jihočeská pouť. Na Strakonické pouti bude řada pouťových atrakce, stánkový prodej a bohatý kulturní i sportovní program.
 
 
 
12. Svatováclavské trhy v Ivančicích. Tradiční podzimní akci začala pořádat Jednota Moravský Krumlov již před sametovou revolucí. Na jejich aktivity navázalo KIC Ivančice a v současné době jsou tyto trhy neodmyslitelně spjaty s prodejem burčáku od místních vinařů, tradičními řemeslnými trhy, kulturním programem a od r. 2011 i se sobotním Grilfestem, který se těší velké oblibě. Zábavný program, tradiční trhy, prodej burčáku do vyprodání zásob, sobotní Grilfest.
 
 
 
13. Svatováclavské slavnosti v Českém Krumlově. Svatováclavské slavnosti jsou poctou svatému Václavovi, patronu české země, vinařů a pivovarníků a oslavou Dne české státnosti. Svatý Václav je patronem nejen země české, ale i pivovarníků a vinařů, což připomínají tradiční podzimní slavnosti, nabízející vedle kulturních i bohaté gastronomické zážitky. Příjemnou atmosféru slavností dotváří přehlídka folklorních souborů či svatováclavský jarmark. Dokonalou tečkou za celou akcí může být i zážitek z noční návštěvy muzeí a galerií, umocněný působivým doprovodným programem. Nedělnímu odpoledni bude tradičně ponechán komorní, duchovnější rozměr, prohlídkám památek a zajímavostí. Slavnosti zakončí slavnostní koncert v kostele Sv. Víta. Pro Václavy bude připravena kronika města, kam budou moci přidat svůj podpis k stovkám Václavů z nejrůznějších koutů naší vlasti, či slavným nositelům toho jména, kteří slavnost navštěvují. Svatováclavské slavnosti navštíví každoročně okolo osmi tisíc návštěvníků z České republiky a zahraničí.
 
 
 
14. Svatováclavské trhy na Václavském náměstí vyvrcholí 28.9. průvodem knížete Václava.
 
 
 
15. Choltické podzimní slavnosti. Tradiční akce spojená s oslavou sv. Václava, jarmark s bohatým doprovodným programem.
Jarmark, tvořivé dílny pro děti i dospělé, doprovodný program pro děti, zabijačkové hody, stánky, vystoupení mažoretek, šermířské klání.
 
 
 
16. Svatováclavské slavnosti v Třeboni. V sobotu 28. září 2019 jste zváni do Třeboně na tradiční oslavu svatého Václava, patrona Země české, dobrého jídla, pití azábavy.
 
 
 
17. Svatováclavskéslavnosti na Budči. Zveme vás na 15. ročník Svatováclavských slavností na Budči. Budete se moci opět prohlédnout hradiště s rotundou sv. Petra a Pavla na pozadí šermířských představení, řemeslných stánků, příjezdu sv. Václava s družinou a dalšího bohatého programu.
 
 
 
18. Svatováclavské slavnosti v Napajedlích. Klub kultury Napajedla a Divadelní soubor Zdeňka Štěpánka vás srdečně zvou na největší a nejromantičtější událost roku s celodenním velkým historickým a doprovodným programem! Již 20. ročník Svatováclavských slavností se uskuteční přímo v Den české státnosti 28. 9. 2019. To nejlepší začne po setmění, kdy se ozvou údery bubnů a do ulic města vyjde pochodňový průvod v čele s knížetem Václavem na koni a jeho družinou. Nebudou chybět rytíři ve zbroji, urozené dámy a pánové, žongléři, chůdař a plivač ohně, středověké tanečnice, komedianti a další. Večer vyvrcholí dramatickými rytířskými souboji, jízdním turnajem a velkou ohňovou show. V průběhu dne se těšte na velký doprovodný program jako Farmářský a řemeslný trh a ukázkou tradiční práce tkadleny, kováře a písaře, hry pro děti Život ve středověku, otevření napajedelských památek nebo okružní plavby lodí. V odpoledním historickém programu uvidíte například rytíře a šermíře, pásmo dobových tanců a vystoupení praporečníků.
 
 
 
19. Svatováclavská běh Vodňany. Přijďte si na sv. Václava zaběhat do královského města Vodňany! Už popáté zde proběhne již 6. ročník Svatováclavského běhu, který byl letos zařazen do seriálu závodů Jihočeského běžeckého poháru.
 
 
 
20. Den otevřench dveří na přehradě Les Králoství. Přehrada slaví 100 let od svého dkončení. Přijďte 28. září na přehradu a užijte si jedinečnou možnost poznat přehradu. Návštěvníci se v době od 9 do 16 hodin budou moci seznámit s historií i současností oblíbené přehrady a prohlédnout si nově zrekonstruované objekty památkově chráněného komplexu.
 
 
 
21. Chrudimské svatováclavské vinobraní. Zapomenutá 500 letá historie pěstování a výroby vína v Chrudimi si zaslouží návrat. Čtvrtý ročník soutěže vín Svatováclavského fóra za mezinárodní účasti uznávaných degustátorů vín, kde se bude hodnotit na 300 vzorků vín z 60 vinařství i ze zahraničí.
 
 
 
22. Sváteční pečení chleba v Lenoře.  Dovolujeme si vás pozvat na tradiční netradiční veřejné pečení chleba (ale i koláčů, houstiček a lenorských placek), které se koná 28. září u bývalé obecní pece v Lenoře. Nejznámější a nejatraktivnější památkou Lenory je veřejná obecní pec na chleba z roku 1837. Sloužila nemajetným občanům, kteří neměli dost peněz na to, aby si mohli doma vybudovat pec vlastní. Na pečení se většinou domluvilo více rodin najednou, aby ušetřili na palivu.
 
 
 
23. Festival dřeva v Ustí nad Labem. Dne 28. září se koná již 7. ročník největší dřevorubecké show v severních Čechách. Festival dřeva chce ukázat dřevo ve všech jeho podobách. Demonstrativní formou informovat veřejnost o ekologii, přírodě a přírodních materiálech, významu a využití přírodních zdrojů v životě člověka.
 
 
 
24. Burčákfest ve Znojmě. Slavnosti burčáku, vína, hudby a kulinářských specialit nazvané Znojemský burčákový festival - BURČAKFEST 2019. Bohatý hudební i vinařský program - koncert skupiny WOHNOUT, GIPSY.CZ aj., šlapání hroznů bosýma dívčíma nohama.
 
 
 
25. Husí slavnosti v Boskovicích. Nenechte si ujít v pořadí 16. ročník Husích slavností v Boskovicích. Boskovické restaurace budou po celý víkend vedle své obvyklé nabídky podávat i jídla z husí, případně kachniček, husí pečínka bude dostupná i přímo na místě konání v Zámeckém skleníku, který se promění v obří restauraci.
 
 
 
26. Dětský den v Karolinu. U příležitosti 600 let od úmrtí Václava IV. pořádá 28. září 2019 Univerzita Karlova Dětský den. Akce je určena pro děti s rodinami přibližně od věku tří let. Děti se seznámí s kulturním životem doby vrcholného středověku. Jak se lidé oblékali, jak jedli, jak fungovala ve středověku škola. V průběhu historické hry v centru Prahy se seznámí se stěžejními památkami doby Václava IV. a setkají se i se samotným králem a královnou.
 
 
 
27. Již 274 výročí bitvy u Žďáru. V sobotu 28. září 2019 od 10,00 do 16,00 hodin se ve Stříteži u Trutnova koná vzpomínková akce k uctění památky padlých v bitvě u Žďáru v roce 1745 a padlých ve válce 1866. Součástí akce budou vojáci v dobových uniformách, kteří se zúčastní pietních aktů u pamětního kříže bitvy 1745 a hrobů v války 1866. Pro návštěvníky bude připravena výstava artefaktů z obou konfliktů a dalších nálezů z okolí.
 
 
 
28. Vinobraní v Třebívlicích. Vinobraní pro všechny milovníky dobrého vína v Zámeckém vinařství Třebívlice, Johann W, proběhne ve dnech 27.-28.9.2019. Bude připraveno bohaté občerstvení se specialitami našeho šéfkuchaře Martina, degustace i prohlídky sklepa. V pátek navíc kulturní program, který završí koncert skupiny Hodiny, pro děti jízda na koni, střelba ze vzduchové pušky, dále aukce klobásového megahroznu, a pochopitelně letošní tolik očekávaný burčák.
 
 
 
29. Svatováclavská perníková tlačenice v Perníkové chaloupce Pardubice. Již tradičně se ve svátek svatého Václava sjíždějí do Perníkové chaloupky pod hradem Kunětická hora u Pardubic malí i velcí návštěvníci, aby si v rámci Svatováclavské perníkové tlačenice sami mohli zkusit vytlačit, vykrojit a upéci staročeský perníček - třeba právě ten s motivem českého krále.
 
30. Výstava Bonsají v Kroměříži.  Jedinečnou přehlídku bonsají nevyčíslitelné hodnoty nabídne kroměřížská bonsajová výstava světových parametrů. Zahrádkářská výstava Floria podzim-Bonsaj přiláká ve dnech 27.-29. září na výstaviště Floria v kroměříži všechny zahradníky a zahrádkáře. Denně bude otevřena od 9 do 17 hod, k vidění bude nejen unikátní expozice vzácných bonsají z celé České republiky a ze zahraničí, ale také kolekce kaktusů, sukulentů či masožravých rostlin. Otevřeny budou desítky stánků a restaurací s širokou nabídkou občerstvení, bohatý bude hudební program.
 
 
 
31. Dny českého piva 2019. Český svaz pivovarů a sladoven pořádá od 24. 9. do 30. 9. 2019 Dny českého piva. 
Dny českého piva odstartují v úterý 24. září přípitkem na Svatováclavské slavnosti a symbolickým naražením sudu vítězného ležáku v degustační soutěži České pivo 2019. Do oslav se zapojí desítky pivovarů a minipivovarů. Zúčastněné podniky nabídnou ochutnávky jubilejních piv 2019, některé také speciální pivní menu, setkání se sládky nebo prohlídky pivovarů.
Dny českého piva slavíme celý týden a po celé zemi. Protože Václav prostě ví, co je pro národ dobré!
 Cílem Dnů českého piva je připomenout českou pivovarskou tradici, posílit hrdost k našemu národnímu nápoji a nalákat veřejnost k oslavě přímo v hospodách a restauracích, které tvoří základ české pivní kultury. Tradici tohoto pivního svátku založil Český svaz pivovarů a sladoven v roce 2013.

 
 
32. Oktoberfest na Plánicích. Jak to vypadá na takovém Oktoberfestu? Abyste to zjistili, nemusíte jezdit do Mnichova, přijďte se podívat na Pláně pod Ještědem. Ušetříte a ještě si budete moci kromě spousty lahodného chmelového moku vychutnat i lákavou hudební produkci. Na Oktoberfestu poteče pivo proudem, podávat se budou pečená kolena, bavorské speciality a další pivní pochoutky.
 
 
 
33. Dny českého piva v Plzeňském prazdroji. Dny českého piva koncem září už posedmé uctí českou pivovarskou tradici a milovníky zlatavého moku pozvou k oslavám v hospodách, restauracích a pivovarech po celé zemi. K největšímu tuzemskému pivnímu svátku se od 27. do 29. září připojí i Plzeňský Prazdroj, který je nejen tradičním pivovarem, ale také vzácnou industriální památkou evropského významu. Speciální Architektonické procházky nabídnou neobvyklý pohled na legendární pivovar a přiblíží jeho stavební rozmach.
 
 
34. Rybářovy žně v Modré u Velehradu. Rybářovy žně aneb prodej kapřích specialit, expozice a hry s rybníkářskou tematikou se uskuteční 28. září v areálu Živá voda v Modré u Velehradu. Akce je určena pro širokou veřejnost.
 
 
 
35. Večerní běh pro světlušku v dačickém zámeckém parku. Na běžeckém tempu nezáleží, trasu je možné i projít. Přijďte se účastnit benefičního běhu zámeckým parkem, který se uskuteční ve sobotu 28. září od 18:30. Čeká Vás zážitek, díky kterému přispějete nejen svému zdraví, ale také druhým. Na běžeckém tempu nezáleží, trasu je možné i projít. Organizátoři doporučují vybavit se čelovkou, kterou bude možné zakoupit i na místě, stejně jako další světluškovské benefiční předměty. 
 
 
 
36. Oživený bunkr. Jedná se o tradiční akci. Muzeum bude samozřejmě přístupné v průběhu celého dne.  Mlhavé podzimní Sudety, 28.9. 1938. V dálce je slyšet střelba. Útok Freikorpsu na celní úřad v Dolní Lipce i útok na stanoviště 11. družstva Stráže obrany státu na Králickém Sněžníku se podařilo odrazit. Útoky se stupňují, mrtvých přibývá. Celnice v Bartošovicích v Orlických horách lehla popelem. Přichází další večer nejistoty a strachu. Na pevnostní linii padá tma. K5 Srub U potoka má plnou bojovou pohotovost. Stráže v okolí objektu byly zesíleny. Od hlídky SOS v Prostřední Lipce přišla urgentní zpráva. Přes hranice pronikl silný oddíl Freikorpsu. Směřuje k Dolní Moravě. Nepodařilo se jej zastavit.
 
 
 
37.  Klobáskofest ve Velkých Popovicích.  Už sedmý ročník Klobáskofestu se uskuteční v pivovaru Velké Popovice 28. září od 10 do 17 hodin. Letošní novinkou bude finále soutěže Kozel mistr výčepní a Kozlova škola čepování piva! Milovníci velkopopovického piva, jídla a řemesla, nenechte si ujít spoustu dobrot, speciální prohlídky pivovaru a bohatý doprovodný program plný hudby a soutěží.
 
 
 
38. Svatováclavská strašidelná cesta zámeckým parkem Libochovice. Na Svatého Václava, tedy 28. září, zažijete strašidelnou cestu temným zámeckým parkem v doprovodu známých českých strašidel a místních duchů. Nebojte se bát a určitě přijďte. Na Svatého Václava, tedy 28. září, zažijete strašidelnou cestu temným zámeckým parkem v doprovodu známých českých strašidel a místních duchů. Nebojte se bát a určitě přijďte.
 
 
 
39. Setkání Hanáků. Festival krojů, tanců a písní z Hané.
Téměř dvě stovky národopisných tanečních a hudebních souborů v hanáckých krojích se představí během Setkání Hanáků v sobotu 28. září 2019 na náměstí T. G. Masaryka v Přerově. Po krojovaném průvodu a slavnostním zahájení nabídne Setkání Hanáků vystoupení folklorních souborů, cimbálových a dechových muzik, ale představí také mladé naděje lidového zpívání, které Hanou reprezentují v postupových přehlídkách Zpěváček.
 
 
 
40. Slavnosti brambor v Bystřici nad Perštejnem. Přijďte si užít babí léto na Vysočinu a navštivte Slavnosti brambor. Pro letošní rok již 7. ročník slavností v country stylu. Přístupný bude celý areál centra v době od 09:30 do 18:00 hodin. Hlavní program dne se uskuteční na Panském dvoře. Těšit se můžete na speciality z brambor, pivo s příchutí pečených brambor, divadlo, zábavu a atrakce pro děti, rodinnou soutěž, výstavu brambor, bramborový humor, ad. Zábavu si u nás užije celá rodina.
 
Doufáme, že jsme vám trochu pomohli si vybrat či vás inspirovali k návštěvě některé příjemné akce ve vašem okolí a krásně strávenému svátečnímu víkendu.
Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Štítky