Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
Po-Pá 10:00-18:00
0 ks
za 0 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Novinky
03.12.2021
Možnosti platby
Rozšířili jsme síť partnerských platebních společností a nově můžete kromě stávajících možnosti platby Dobírkou, Převodem na účet, Platbu kartou, Onli... číst celé
Zobrazit všechny novinky
Blog
5. 5. - Den, kdy se narodil Marek Vašut
05.05.2022 Významné dny
5. 5. - Den, kdy se narodil Marek Vašut
5. května roku 1960 se narodil herec Marek Vašut číst celé
3. 5. - Den, kdy se narodila Věra Čáslavská
03.05.2022 Významné dny
3. 5. - Den, kdy se narodila Věra Čáslavská
3. května roku 1942 se narodila gymnastka Věra Čáslavská číst celé
2. 5. - Den, kdy se narodil Dwayne Johnson
02.05.2022 Významné dny
2. 5. - Den, kdy se narodil Dwayne Johnson
2. května se narodil herec Dwayne Johnson číst celé
Zobrazit všechny články
Nepropásněte novinky, akce a slevy!

Můžete se kdykoli odhlásit. Zasíláme jednou za 14 dní.

  1. Úvod
  2. Naše zboží - blog
  3. Co se kde děje?
  4. Kam vyrazit o víkendu 23.-24.11.2019

Kam vyrazit o víkendu 23.-24.11.2019

Nevíte kam vyrazit o tomto víkendu za zábavou, sportem, dobrým jídlem či relaxací? Opět vám přinášíme 50 tipů na víkendové akce po celé České republice. Tento víkend je ve znamení Kateřinských jarmarků, hradů, vánočních trhů, dobrého jídla a vína, jógy nebo historie a akcemi pro děti. Věříme, že si z našeho seznamu vyberete to pravé pro Váš příjemně strávený víkend.

1. Setkání harmonikářů a heligonkářů ve Strání - Na svátek sv. Kateřiny se koná 16. Setkání harmonikářů a heligonkářů ve Strání, proto se akci také říká „Kateřinská“. Setkání milovníků harmonik a heligonek se koná v sobotu 23. listopadu od 16.00 hodin v sále Dvorany u kostela. V 1. části programu vystoupí talentované děti ze ZUŠ Strání, z Komni i z Braztislavy. Po přehlídce následuje taneční zábava. 

2. K Nechorám do sklepa 2019 - Vinaři, členové Spolku Nechorští vinaři, vás zvou letos na jubilejní 10. ročník otevřených sklepů do areálu svérázných sklepních uliček na ochutnávku vín. Sklepy budou otevřeny za každého počasí, zázemí najdete ve velkokapacitním stanu v centru Dolních Nechor. Po celý den bude otevřeno nejméně 22 sklepů Nechorských vinařů. Označeny budou žlutou vlajkou spolku a číslem. Můžete se těšit na hudební produkci s doplňkovým programem a pestré občerstvení. Vstupenka zahrnuje tištěné kupóny na nákup vína, průvodce s orientační mapkou, propisku, pásek na ruku, skleničku, praktickou taštičku a láhev minerální vody.

3. Advent v Zoo Zlín Lešná - Listopadový víkend se ponese v Zoo Zlín ve vánoční atmosféře. Přijďte si k nám vyrobit adventní věnec, nazdobit perníčky či jen načerpat vánoční náladu. Adventní dílny budou přichystány od 10.00 do 15.00 hodin v prostorách vzdělávacího střediska Tyrol. Na své si přijdou nejen ti nejmenší, ale vlastnoručně vyrobené sváteční dekorace potěší i dospělé. Dílničky jsou bezplatné, výroba adventního věnce je zpoplatněna částkou 100 Kč. Přijďte se podívat, co jsme pro vás letos připravili!

4. Czech Press Photo 2019 - Výstava Czech Press Photo 2019 představí oceněné a vybrané fotografie 25. ročníku soutěže. Mezi tématy je řada jak domácích, tak mezinárodních událostí. Autoři pořizují snímky napříč celým společenským spektrem. Výstava začíná 23. listopadu na Staroměstksé radnici. Mezinárodní porota 25. ročníku soutěže Czech Press Photo hodnotila práce 270 fotografů, kteří zaslali téměř čtyři tisíce fotografií. Celkově se soutěžilo v osmi foto a třech video kategoriích. Soutěžit mohl každý, kdo má trvalé bydliště v Česku nebo na Slovensku a splnil podmínky účasti. Autoři pořizují snímky napříč celým společenským spektrem od zpravodajských aktualit přes umění a portréty až po sport a přírodu. Řada snímků je prezentována i na obrazovkách, čímž se spektrum vystavených fotografií ještě rozšiřuje. Výstava bude otevřena od 23. listopadu 2019 do 30. ledna 2020 na Staroměstské radnici každý den od 10:00 do 19:00 hodin. Základní vstupné činí 150 a snížené 70 korun. V celém průběhu jejího konání proběhnou doprovodné akce, jako jsou besedy s vítězi jednotlivých kategorií.

5. Pohádkové prohlídky na zámku Sychrově - Pohádkové prohlídky na zámku Sychrově mají již mnohaletou tradici. I letos jsme pro vás připravili premiéru nové pohádky. Opravdu zvítězí dobro nad zlem, jak to má ve správné pohádce být? Můžete se to dozvědět  vždy v 10:00, 11:00, 13:00, 14:00 a 15:00 hodin.

6. Vánoce "u pana nadlesního" na zámku Zákupy - Tradiční adventní prohlídky zámku Zákupy se letos odehrají v rámci nové prohlídkové trasy, tzn. v bytě lesního rady Ing. Josefa Mati z doby první republiky. Tradiční adventní prohlídky nám letos připomenou, jak se slavily Vánoce na zámku v době první republiky. Prohlídka zařízeného zámeckého bytu lesního rady Ing. Josefa Mati neopomene výklad o lidových vánočních zvycích. Nebude však chybět ukázka nadílky na císařském dvoře ve Vídni, ani návštěva vánočně vyzdobené kaple sv. Františka z Assisi. Délka prohlídky: cca 35–40 minut.

7. Kateřinský jarmark v Třebechovicích pod Orebem - Pouťové atrakce, prodejní stánky s velkým výběrem zboží a bohatým občerstvením. Tradiční třebechovický Kateřinský jarmark. Akce se koná v sobotu 23. listopadu od 8 do 14 hodin, těšit se můžete na pouťové atrakce, tradiční rukodělné stánky, široký výběr dobrot a pochutin, jakož i různorodých produktů a výrobků.

8. Jízda historickou soupravou metra-linka B - V rámci programu Zážitková turistika vám nyní dvakrát ročně poodkryjeme i zákulisí depa Zličín, odkud vás z místních úrovňových lávek následně svezeme nedávno dokončenou a zprovozněnou historickou soupravou metra typu 81-71 za nevšedním poznáním zajímavých míst a zákoutí trati B. Čas setkání: 9:55 a 13:55 hodin, místo setkání: prostor před vrátnicí depa Zličín, Na Radosti 51, Praha 5. Opravdovým unikátem celého programu je pak ukázka zličínské zkušební tratě metra, kam vás souprava ještě zaveze při návratu zpět do domovského depa. Během celé akce se vám budou věnovat vynikající průvodci z řad odborných zaměstnanců Dopravního podniku. Tunely trasy B budou v celé délce exkurze během jízdy rozsvíceny a vše zajímavé si navíc můžete rovněž prohlédnout pohledem strojvedoucího metra. Předpokládaná doba trvání celé prohlídky je 170 minut.

9. Betlém z másla v Máslovicích - Přijďte se podívat na betlém z opravdového másla! 23. listopadu se uskuteční dílna pro všechny, kdo si chtějí vyzkoušet tvoření z másla. Tradiční, ale vždy originální betlém z másla je opět k vidění v Muzeu másla od 23. listopadu 2019 až do konce ledna 2020. Srdečně zveme k návštěvě! V Máslovicích u Prahy přijďte v sobotu od 10 hodin do tvořivé dílny, ve které se bude vyrábět betlém z másla. Betlém je možné vidět každou sobotu a neděli od 10 do 12 hodin a od 13 do 16 hodin. Ve všední den na předběžnou objednávku. S vyřezáváním se začalo v roce 2003 a většinou se vyřezává z 20 kilogramů másla. Betlém má některé starořezače, ale většinou se objeví i někdo nový, takže nikdy není výsledek stejný. Dílo se uchovává v chladu, aby vydrželo do ledna. V expozici muzea najdete všemožno o máslu, tiskoviny, formy, obaly, nádoby na mléko, tlouky, máselnice i malý improvizovaný chlév.

10. Pochod pravých čertů v Židlochovicích - Zveme vás na Mikulášský pochod pravých čertů v Židlochovicích za účasti rakouských skupin, který se uskuteční 23. listopadu od 17:30 hodin na náměstí Míru, v přilehlých ulicích Komenského a Masarykova. Po celý den se koná jarmark! Dne 4. prosince 2015 proběhl první Pochod pravých čertů na Moravě v Židlochovicích. Počet návštěvníků tehdy překonal 20.000. V tomto roce se opět můžete těšit na tradiční rakouské masky. Pochod čertů vyjde v 17:30 od školy na ulici Komenského, projde kolem radnice na ulici Masarykovu a zpět na náměstí Míru. Uvidíte rakouské čerty Linzer Schloss­teufel, Zarathos Teufel, Waldzeller Woidteufin, Seitenstettner Ursprungsteufel, Ybbstaler Schluchtenteufel, Reichraminger Hintergebirgsteufel v minimálním počtu 120 masek. V průběhu celého dne bude od 10 do 20 hodin hodin probíhat bohatý doprovodný program, který bude doplněn o jarmark, na kterém seženete keramické hrníčky, adventní dekorace a věnce, svícny z perníku, dřevěné výrobky, výrobky z ovčí vlny, dárkové dekorativní předměty či dětské svítící hračky.

11. Podzimní Retro garáž-auto-moto veterán burza - Největší auto-moto veterán burza & prodejní výstava veteránů pod střechou v krytých halách v ČR. V moderních výstavních halách výstaviště v Lysé nad Labem budete mít mimo jiné možnost nakoupit a prodat vše, na co jste na veteránských burzách zvyklí, zde si ale užijete komfortu vytápěných hal. Desítky strojů a nepřeberné množství dílů na prodej Retro Garáž je mnohem víc než jen burza. Nepřeberné množství náhradních dílů, široká nabídka auto-moto veteránů, prezentace renovačních dílen a spousty dalšího ze světa starého železa.

12. Vánoční trhy Plzeň - Působivou atmosféru vánočních trhů si můžete užít na náměstí Republiky v Plzni. Nezaměnitelná atmosféra, vůně svařáku a obrovský vánoční strom. Přijďte si vychutnat poslední letošní trhy a nakoupit originální vánoční dárky pro své blízké. Plzeňské Vánoční trhy na náměstí Republiky. Jsou to nejdelší trhy, které se během roku v Plzni konají, trvají až do 23. prosince. Na trzích najdete kromě vánočního zboží také řadu zajímavých kulturních akcí. Nebude chybět ani oblíbený svařák. Nejlépe je vypravit se na ně až k večeru, kdy se rozsvítí slavnostní výzdoba a historické domy na náměstí vytvoří trhům tak trochu pohádkovou kulisu. Nebude chybět slavnostní rozsvícení vánočního stromu.

13. Zámecká slavnost vína v Českém Krumlově - Již osmým rokem mistrně spojuje Festival vína Český Krumlov® vynikající vína s gastronomickými a kulturními zážitky. Od 18. října do 23. listopadu 2019 tak opět nabídne obyvatelům a návštěvníkům města přehlídku tuzemských i zahraničních vín, podzimní oslavu Svatomartinských vín, gastronomické lahůdky a zejména přátelská setkání se znalci vína. V programu festivalu nebude chybět tradiční příjezd sv. Martina, Svatomartinské víno a menu v partnerských restauracích, ani oblíbená Zámecká slavnost vína v Zámecké jízdárně. Po celou dobu festivalu bude probíhat program Víno & Gastronomie & Kultura, který nabídne přátelská posezení u sklenky vína s uznávanými sommeliéry a vinaři.

14. Vánoční trhy na Pražském hradě - Jeden z největších hradních areálů na světě ožije opět vánoční atmosférou. Trhy se konají na malebném náměstí U Svatého Jiří. Poctivé svařené víno a tradiční vánoční speciality jsou samozřejmostí, naši prodejci vám však nabídnou i méně známé lahůdky. Více než 70 dřevěných stánků s tradiční tématikou nabídne vánoční pochutiny a především nezapomenutelnou vánoční atmosféru. Trhy budou umístěny na Náměstí u sv. Jiří a ve Stájovém dvoře, kam se dostanete z ulice U Prašného mostu. V průběhu trhů na vás čeká i bohatý doprovodný program, např. na náměstí zakatedrálou sv. Víta, Václava a Vojtěcha budou stánky s českými výrobky.

15. Již 49. Mezinárodní výstava minerálů-Pardubice - Těšit se můžete na rubíny, safíry, granáty, křišťály či v neposlední řadě třeba ametysty, chybět nebudou ani diamanty. I v Pardubicích budete mít možnost navštívit výstavu minerálů a spatřit tak na vlastní oči nerosty v podobě minerálů, šperků či fosilií. Chybět nebudou ani zahraniční vystavovatelé.

16. Malý Radhošť 50 let - Koncert k výročí 50 let Valašského souboru písní a tanců Malý Radhošť „Pojďme zpívat, pojďme hrát, i když je nám 50“ pořádají v sobotu 23. listopadu od 15.00 hodin v Janíkově stodole ve Valašském muzeu v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm.

17. Po stopách "železné opony" a zaniklých obcí v hraničním pásmu "Železná-Pleš" - Vydejte se na Šumavě po stopách železné opony. Program začíná od 09:00

18. Průvod Krampus čertů ve Žďáru nad Sázavou - Nenechte si ujít průvod alpských krampusáků, kteří přijedou do Žďáru v sobotu 23. listopadu. Sejdeme se na oválu u Zimního stadionu. Podle rakouské a jihoněmecké tradice je Krampus rohatá figura, která odpovídá českému Čertovi, průvodci sv. Mikuláše. Mikuláš děti odměňuje dárky, zatím co Krampus má za úkol potrestat zlobivé děti. Při Krampus show se v průvodech objevují ručně vyrobené strach nahánějící masky, dojem umocňují hudba a ohňové efekty.

19. Za pískovcovým fenoménem Kostecka - Komentovaná exkurze s prohlídkou přírodní rezervace Údolí Plakánek v Českém ráji. Stejně jako v loňském i předloňském roce se letos již podruhé vydáme do hodnotných lokalit Českého ráje s exkurzí zaměřenou na nejzásadnější fenomén Českého ráje - pískovec. Těšit se můžete na procházku s výkladem o geologii, geomorfologii, archeologii a historii, živé přírodě a ochraně území ve světle nejnovějších poznatků i překvapivých výzkumů. Provádět budou archeolog a speleoantropolog Petr Jenč, geolog a hydrogeolog Jaroslav Řihošek, ekoložka a botanička Lenka Šoltysová a Milena Roudná, dlouholetá pracovnice MŽP a členka odborného komitétu OSN pro ochranu životního prostředí.

20. XIV. Kateřinský jarmark v Uherském Brodě - Na jarmark lidových řemesel se můžete těšit v sobotu 23. listopadu od 9.00 hodin na Masarykově náměstí. XIV. Kateřinský jarmark nabídne výrobky lidových řemesel, vánoční dekorace, ale i nabídku zabíjačkových dobrot a specialit slovácké kuchyně. V 17.00 hodin proběhne rozsvícení vánočního stromu. V průběhu dne proběhne v programu jarmarku vystoupení cimbálové muziky, dechové hudby i známých kapel.

21. Milovice Cup - 4. ročník nočního futsalového turnaje Milovice Cup o prize money 10 000 Kč v hotovosti proběhne ve třech sobotních termínech 23.11. + 30.11. + 7.12. Noční futsalový turnaj se odehraje v podobě dvou kvalifikací 23.11. od 17 hod. v Benátkách nad Jizerou v Dražice Nibe Aréna a 30.11. od 20:30 hod. v Mladé Boleslavi v hale u Stadionu, finálový večer vypukne 7.12. ve 22:30 v Mladé Boleslavi také v hale u Stadionu. Všem divákum je zajištěn vstup zdarma, občerstvení na Vás čeká v kiosku přímo v hale. O strhující atmosféru se postará moderátor a DJ, turnajem Vás provede zkušený organizační tým, profesionální rozhodčí s licencí, o bezpečí hráčů i diváků se postará zdravotník a turnajové okamžiky zachytí kameraman a fotograf.

22. Filozofie, principy a teorie naturopatie-seminář - V tomto jednodenním semináři si představíme možné přístupy k léčbě člověka, naturopatické modality vč. jejich správné aplikace, a ukážeme si propojenost jednotlivých druhů léčebných postupů s tzv. evidence based medicine (medicínou založenou na důkazech). Ukážeme si počátky naturopatické profese, jejíž kořeny sahají až k Hippokratovi. Společně projdeme časovou osu od roku 460 př.n.l. až do současnosti a představíme si slavné myslitele a lékaře, kteří naturopatii propagovali a využívali. Prozkoumáme tradiční filozofie a principy, které jsou nedílnou součástí této profese. Seminář certifikovaný Školou Klinické Naturopatie.

23. Den otevřených dveří Státního zdravotního ústavu v Praze - Poprvé po téměř 100 letech existence Ústavu vám předvedeme některé zvlášť´ zajímavé činnosti Státního zdravotního ústavu. Víte, jak se přenáší a zjišťují infekční nemoci? Co je očkování? Jak vypadá virus v elektronovém mikroskopu nebo genetická informace bakterií? Chcete vidět chovnou místnost hmyzu a zjistit, jak se testuje repelent? Víte kolik soli a cukru denně je už moc? Umíte si správně umýt ruce nebo provést samovyšetření prsou a varlat?

24. Svatební veletrh v jízdárně zámku Valtice - V sobotu 23. listopadu od 10:00 do 17:00 se v zámecké Zimní jízdárně uskuteční Svatební veletrh, který nabídne bohatý program nejen pro ty, kteří plánují svatbu v roce 2020, ale pro všechny příznivce společenských šatů, líčení či krásných květinových výzdob. Návštěvníci si budou moct prohlédnout prostory jednoho z největších historických sálů v České republice, Zimní jízdárny, která svatební veletrh bude hostit a která může být také prostorem pro velkou svatební oslavu. Od 12 do 14 hodin bude zpřístupněna také zámecká kaple, která je skvělým prostorem pro svatební obřad.

25. Tom Smith v Praze - Jazzový objev saxofonu, flétny, klarinetu a klavíru, absolvent Královské akademie hudby, nová hvězda Britských ostrovů. Jazzový objev saxofonu, flétny, klarinetu a klavíru, absolvent Královské Aklademie hudby, nová hvězda britských ostrovů!  Tom koncertuje pravidelně po celé Velké Británii. S Davem Hollandem a jeho newyorskou kapelou, hráje též fúzi indické hudby a jazzu v Queen Elizabeth Hall a big bandem Davea Liebmana.

26. Burza rybiček v Praze - Burza rybiček je prodejní akvaristickou výstavou, konanou v Praze. U nás najdete přes dvacet českých a slovenských chovatelů ryb a rostlin. Odborné poradenství je samozřejmostí, dozvíte se informace z praxe chovatelů. Nakoupit můžete také ostatní potřeby pro akvaristiku nebo krmení pro své miláčky. Zveme na nově otevřenou prodejní akvaristickou burzu konanou 23.11.2019, (9-12hod) v areálu Chvalské tvrze v Praze 9 - Horních Počernicích v kulturním domě Stodola. Na burze pořídíte akvarijní živočichy přímo od chovatelů, krmivo, techniku a další potřeby pro chovatele.

27. Vánoce jako zážitek-adventní víkendy v Teplicích - Připravili jsme pro vás pět předvánočních víkendů, při kterých se pomalu naladíte na kouzelný adventní čas a zažijete věci, které k Vánocům prostě patří. Každý víkend pro vaši inspiraci otevíráme vánoční trhy a kreativní dílny (so, ne 10-18 hodin), každý víkend si můžete poslechnout živou hudbu (so, ne 14-18 hodin) a pro dotvoření dokonalého zážitku připravujeme doprovodný program.

28. ProstěParty 2019-5. Movember akce v Prostějově - Již pátý Movember večer v Prostějově a již potřetí v kině Metro 70. Akce je zaměřená na zviditelnění kampaně Movember za boj za mužské zdraví – rakovina prostaty, varlat, špatný psychický i fyzický stav mužů. Během celého večera bude v prostorách foyer kina k dispozici kávový a sweet bar, nabídka vín, drobné občerstvení, ukázka holení barbershopu, odborná přednáška zaměřená na danou problematiku a v neposlední řadě stánek týmu ProstěMov s propagačními materiály a merchem letošního ročníku Movember.

29. Zvonický běh - Běh na 37 metrů - to zvládne jistě každý. My běháme ovšem do schodů. Dobročinná akce na záchranu zvonů stylem sport pomáhá. Má srdce jako zvon - to je jedno ze známých pořekadel. Popíšete jím člověka, který je zdravý a fit. My ty naše zkoušíme každou neděli, někteří i několikrát. Vše záleží na naší dochvilnosti. Když přijdeme včas, máme dost času věž v klidu vyjít. Když pozdě, je to sprint do schodů, neboť zvonit se musí přesně a rádiem řízený a elektřinou poháněný zvon sv. Anežka a Zdislava na nás nepočká. A tak vznikl v našich hlavách nápad uspořádat tento sranda závod a díky dobrovolnému příspěvku v podobě startovného přispět na obnovu a údržbu zvonů na Mělníku a okolí. 0. ročník závodu se podle reakcí závodníků povedl a tak jsme se rozhodli uspořádat 1. oficiální ročník. Start jsme opět z kapacitních důvodů omezili na 100 závodníků. Závod jsme rozdělili do 3 věkových kategorií pro obě pohlaví. Dobrovolný příspěvek v minimální výši 150 Kč je určen k zaplacení některých výdajů na závod. Zbylý výtěžek půjde na opravu a údržbu zvonů.

30. Mersey Closing Party - Mersey klub, jeden z nejstarších hudebních klubů v Brně, ohlásil ukončení své činnosti. Brány podniku se definitivně uzavřou v sobotu 23. listopadu 2019. Po 26 letech fungování jsme se rozhodli, že Mersey klub zavřeme a prostory využijeme na pronájem firmě Pura Vida, která zde bude vyrábět originální jógovou módu. Zavíračka klubu, Mersey closing party, se bude konat v sobotu 23. listopadu a společně vyvoláme ducha pozdních 90. let, kdy byl podnik útočištěm všech příznivců house music. Na closing party totiž zahrají DJs nám nejbližší – tedy Javas, Koala, Pavel Bidlo, Elio a Lillou.

31. Víkend herních legend-turnaj veřejnosti v retrogamingu - Turnaj o věcné ceny v retro počítačových hrách – Dyna Blaster, River Raid, Pac-Man, Space Invaders, Super Mario Bros nebo Tetris. Dyna Blaster, River Raid, Pac-Man, Space Invaders, Super Mario Bros nebo Tetris – v hraní těchto retro počítačových her můžete soutěžit o věcné ceny na turnaji v Technickém muzeu v Brně o víkendu 23.–24. 11. 2019.

32. Šikovné ručičky VI.- Přijďte se podívat již na šestý ročník prodejní výstavy ručních prací v krásných prostorách augustiniánského kláštera. Vánoce se pomalu blíží, tak zavítejte načerpat inspiraci, co originálního nadělit pod stromeček. Připravili jsme pro vás několik workshopů, kde si budete moci vybrané ruční práce vyzkoušet. Na prodej budou výrobky z keramiky, čokolády, fima, pedigu atd. Dále zde bude možno zakoupit sirupy, marmelády, adventní věnce, náušnice a všemožné dekorace. Samozřejmostí bude něco teplého na zahřátí a něco malého k zakousnutí.

33. Sokol pro seniory - V sobotu 23. listopadu se od 10.00 do 16.00 bude konat již tradiční podzimní akce Sokol pro seniory, o kterou je rok od roku větší zájem. Jak již z názvu plyne, tělocvična bude vyhrazena pro věkem sice starší, ale duchem stále mladé zájemce o aktivní životní styl. Připraveny jsou dvě lekce cvičení, taneční lekce a přednáška pod heslem REKONDIK. Celý program povede vynikající lektor a odborník na cvičení a zdravý pohyb pro seniory Jarek Kučera z Prahy. Po řízeném programu bude následovat beseda s občerstvením.

34. Česká vlna-Moře literatury v Praze - Moře literatury v jediném odpoledni. Autorská čtení, besedy a autogramiády známých i nových českých spisovatelek a spisovatelů. O svých letos vydaných knihách (a nejen o nich) budou v inspirativním prostředí Centra současného umění DOX v Praze v sobotu 23. listopadu vyprávět Alena Mornštajnová, Bianca Bellová, Petra Soukupová, Petra Dvořáková, Viktorie Hanišová, Simona Bohatá, Jiří Padevět, Jan Němec, Miloš Doležal, Jakub Dotlačil a Martin Skořepa.

35. Powerjóga a Pilates Festival - Největší akce v oblasti pohybu Body & Mind na Táborsku. Rezervujte si svá místa na tradičním Powerjóga & Pilates Festivalu. Přijďte ochutnat, co vám svět powerjógy a pilates v podání lektorů Power & Pilates Studia může nabídnout. Lekce velmi pomalé, zaměřené na uvědomění si svého těla, lekce plynulé, dynamické a také lekce silové. Každý si vybere tu svou. V sobotu, 23. 11. 2019, v tělocvičnách ZŠ Husova v Táboře.

36. Jihočeská zabijačka - Zveme vás na klasickou zabijačku s ukázkou výroby jitrnic. Gastronomický zážitek. Za doprovodu harmonikáře vám budou delikatesy jistě chutnat. Těšíme se na výherce v soutěži v pojídání jitrnic. Zabijačkové dobroty si můžete koupit i domu. Doprovodný program: jarmark, foto koutek, pro děti tvořivé dílničky. Off road jízdy po Safari. Vstup do areálu zdarma. 

37. Astro-Festival zdraví - Akce zaměřená na zdraví životní styl, alternativní medicínu a astrologii. Na programu : Alternativní medicína, porady s věštci, astrology, numerology, odblokování, detoxikace, výklad z ruky a karet, měření aury, automatická kresba atd. Nebudou chybět doplňky zdravé výživy, mandaly, minerály, odborná literatura včetně rukodělných výrobků a šperků z přírodních materiálů. Po oba dva dny přednášky, workshopy a meditace.

38. Světýlkové bludiště Beroun - Nalaďte se s námi na adventní čas. Vydejte se na tajuplnou cestu naším bludištěm plným světýlek a vyluštěte tajnou zprávu. Na cestu naším bludištěm zveme malé i velké odvážlivce. Těšit se můžete na příjemnou předvánoční atmosféru a malý dáreček, který vás bude provázet celým adventem.

39. Šmelc-festival pro děti do sta let - Rodinný festival plný divadla, hudby a tance. Vše v jednom dni v klubu Woko v Jablonci! Odpoledne bude pohádkové, večer nabídne divadlo nejen pro dospělé a vyvrcholením je koncert skupiny Tygroo. Doprovodný program (stínové divadlo, henna) a poetický bufet - pivo Volt, káva, koláče, hermelíny...

40. Zámecký svatomartinský košt - Zveme vás na první ročník Zámeckého Svatomartinského koštu, který se uskuteční v sobotu 23. listopadu v areálu zámku v Králově Dvoře. S ochutnávkou kvalitních moravských i českých vín můžete začít už od 13 hodin. Ke koštu jich bude několik desítek. Součástí akce je také hudební program. K tanci a poslechu bude hrát cimbálová muzika a country kapela Forbes. Celou akcí bude provádět moderátor Petr Jančařík. Milovníci dobrého vína se budou mimo jiné moci zapojit také do soutěže O nejrychlejšího násosku. 

41. Světový duel vín 2019 - Přijďte ochutnat a porovnat česká a zahraniční vína na jednom místě. Město Hustopeče letos pořádá již 10. ročník akce Světový duel vín. Exkluzivní vína světa a vybraná vína z České republiky se i letos utkají v pomyslném duelu vín, ovšem vítěze si každý určí sám. Příležitost k tomu dostane v sobotu 23. listopadu v prostorech hotelu Amande od 10.00 do 20.00 hod.

42. Military Laser Tag-Outdooe Laser Game v pražském Motole - Rychlost, přesnost, taktika. To je náš Home Base Battle, otevřená hra pro každého military nadšence. Těšit se můžete na prvotřídní Military Laser Tag systém, který vychází z vojenského tréninkového systému US Army - MILES. Jedná se o bojovou simulaci s replikami reálných zbraní využívající infračervený systém. Tento systém je naprosto bezpečný jak k samotným hráčům, tak i k jejich okolí. Nejsou zapotřebí žádné ochranné pomůcky. Na výběr bude z několika možných scénářů Teamdeathmatch, Capturetheflag, Bomba, obsazování objektu a zahraješ si s replikami reálných zbraní AK47, HK416, G36, MP5, P90, MK46, M24. Battle se odehraje na našem hřišti v pražském Motole, kde na tebe čeká 5000 m² s řadou překážek a možností parkování přímo v areálu.  Akce je omezena počtem kompletů, kterých bude připraveno 18. Účast na akci je podmíněna rezervací (mail, sms), které poběží do pátku 23.11.2018 19:00. Věkové omezení: hráči do 15-ti let jen v doprovodu rodičů!

43. Gastrofest České Budějovice 2019 - Na Výstavišti v Českých Budějovicích proběhne gastronomická událost Gastrofest. V rámci veletrhu pro Vás chystáme řadu překvapení v podobě OCHUTNÁVEK  specialit z celého světa, soutěže o zajímavé ceny, zábavní koutek pro naše nejmenší, vystoupení známých osobností a mnohem mnohem víc! Velké setkání gastronomů a gurmánů nejen České republiky, prezentace tuzemské i zahraniční gastronomie, prezentace a zviditelnění gastronomie jako odvětví kultury, zásobárna dobrých nápadů a inspirace, seznámení gastronomické veřejnosti s novými výrobky, technologiemi a novými trendy ve výrobě či odbytu, důkaz toho že česká gastronomie má velkou snahu se učit a rozvíjet.

44. Vánoční prohlídky na zámku Žleby - Vánočně laděná procházka zámkem provede návštěvníky slavnostně vyzdobenými zámeckými sály a pokoji, kde milovníky historie čeká vyprávění o vánočních zvycích. Součástí prohlídky bude rovněž návštěva sladce provoněné historické zámecké kuchyně a setkání s pravými anděly. Prohlídka je vhodná pro dospělé i děti, fyzicky je nenáročná, avšak není bezbariérová. Délka prohlídky cca 55 minut.

45. Jarmark Jógy Brno - Druhý ročník víkendové jógové akce pod odborným vedením lektorek z řad vyučujících, studentek a absolventek Fakulty sportovních studií Masarykovy univerzity. Můžete se těšit na 26 lekcí různých stylů jógy (power jóga, jin jóga, detox jóga, jógalates, akro jóga aj.). Lekce budou probíhat paralelně ve třech tělocvičnách a je jen na vás, kolik a kterou lekci si vyberete a navštívíte. Sobotní večer bude doplněn nabídkou příjemné relax jógy při svíčkách, masážemi a čajovnou.
Novinkou tohoto ročníku je nedělní lekce jógových her pro celou rodinu, kam můžete pozvat svého partnera a děti. Cena zahrnuje vstup na libovolný počet lekcí, sobotní večerní program a možnost přespání v tělocvičně ve vlastním spacáku.

46. Festival historických bojovníků na Housově mlýně - Housův mlýn se letos opět stává hostitelem nejrůznějších udatných historických bojovníků a bojovnic, kteří předvedou, jak dokáží ovládat zbraň a jak dobře mají zvládnutou choreografii. Jediný festival v ČR, kde posuzuje kvalitu a bezpečnost choreografií porota vybraná z profesionálních herců, kaskadérů, učitelů a mistrů tohoto umění.

47. Svatba na zkoušku - Plánujete svatbu a hledáte tu správnou inspiraci pro váš velký den? Sníte o dokonalém místě a vybíráte mezi dodavateli? Tak si nenechte ujít tuto velkolepou akci, kde s vámi projdeme svatebním dnem krok za krokem. Těšit se můžete na uvítací welcome drink, budete součástí nádherného obřadu, pochutnáte si na vynikajícím servírovaném obědě, načerpáte spoustu inspirace, pobavíte se s našimi prověřenými dodavateli, kteří vám ukáží svou práci přímo v akci. Odpočinete si v zahradě při pikniku za doprovodu živé hudby a ani o tradice nepřijdete. Házení svatební kyticí nebo krájení svatebního dortu je totiž samozřejmostí.

48. Na výletě v iSvětě-divadelní zážitek pro celou rodinu - Už jste viděli černé divadlo? Víte, na jakém principu funguje naše originální technika? Černé divadlo Metro vám i vašim dětem poodhalí na konci představení v čem spočívá jeho kouzlo! Mottem tohoto představení je citát Alberta Einsteina ― "Obávám se dne, kdy vývoj technologie předčí vzájemné lidské vztahy. To potom svět bude mít generaci idiotů." Nové pojetí originálního černého divadla se vážně i nevážně zabývá současným životním stylem. Ukazuje, jak moderní komunikační technologie řídí i lidské osudy. Vykresluje lidský život humorně, poeticky a pravdivě beze slov pouze pomocí výtvarných prvků černého divadla, tance, pantomimy a hudby. Po skončení představení vás necháme spolu s dětmi nahlédnout pod pokličku černého divadla a dokonce si to budete moct i na vlastní kůži vyzkoušet.

49. Kateřinská zábava v Opavě - Posezení u cimbálu. Tradičně se 25. listopadu na svátek sv. Kateřiny konala taneční zábava – „Kateřinská“ se jí říkalo a byla to poslední zábava před dobou adventní. A protože toto datum připadá na pondělí, sejdme se už v sobotu 23. listopadu spolu s opavskými folklorními soubory a cimbálovou muzikou, abychom tradici dodrželi, zazpívali si a zatancovali si.

50. Rozsvícení vánočního stromu v Liberci - Přijďte se podívat na slavnostní rozsvícení vánočního stromu na náměstí před radnicí.

Vybrali jste si nějakou akci z našich tipů nebo navštívíte jinou akci, kterou zde nezmiňujeme? Dejte nám vědět, ať o ní víme a zahrneme její pokračování či další ročník třeba příště :-) 

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Štítky