Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
Po-Pá 10:00-18:00
0 ks
za 0 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Novinky
03.12.2021
Možnosti platby
Rozšířili jsme síť partnerských platebních společností a nově můžete kromě stávajících možnosti platby Dobírkou, Převodem na účet, Platbu kartou, Onli... číst celé
Zobrazit všechny novinky
Blog
6. 6. - Den, kdy se narodil Alexandr Sergejevič Puškin
06.06.2022 Významné dny
6. 6. - Den, kdy se narodil Alexandr Sergejevič Puškin
6. června roku 1799 se narodil Alexandr Sergejevič Puškin číst celé
4. 6. - Den, kdy se narodila Angelina Jolie
04.06.2022 Významné dny
4. 6. - Den, kdy se narodila Angelina Jolie
4. června roku 1975 se narodila herečka Angelina Jolie číst celé
3. 6. - Den, kdy se narodil Jiří Langmajer
03.06.2022 Významné dny
3. 6. - Den, kdy se narodil Jiří Langmajer
3. června roku 1966 se narodil herec Jiří Langmajer číst celé
Zobrazit všechny články
Nepropásněte novinky, akce a slevy!

Můžete se kdykoli odhlásit. Zasíláme jednou za 14 dní.

  1. Úvod
  2. Naše zboží - blog
  3. Co se kde děje?
  4. Kam vyrazit o tomto víkendu 14. - 15. 12. 2019

Kam vyrazit o tomto víkendu 14. - 15. 12. 2019

Nevíte kam vyrazit o tomto víkendu za zábavou, sportem, kulturou nebo relaxací? Opět vám přinášíme 50 tipů na víkendové akce po celé České republice. Tento víkend je ve znamení jarmarků, vánočních zámků a hradů, vánočních trhů, betlémů, čertů nebo koncertů a různých akcí pro děti. Věříme, že si z našeho seznamu vyberete to pravé pro Váš příjemně strávený víkend.

1. Pohádkové prohlídky s Popelkou či rytířem a Vánočními výstavami na Chvalském zámku - O třetím adventním víkendu se můžete těšit na komentované prohlídky s Popelkou a rytířem, která vás provede zámkem i novou výstavou Jihočeské betlémy. Zájemce čeká i patchworková tvořivá dílna.

2. Zámecké Vánoce v Čechách pod Košířem - Zámek pod Košířem Vás srdečně zve o třetím adventním víkendu na jedinečnou akci s názvem Zámecké Vánoce. Těšit se můžete nejen na vánočně laděné prohlídky zámku, ale také už na vánočně vyzdobené interiéry zámku. Po oba dva dny budou od 10:00 do 16:00 hodin probíhat vánoční dílničky pro děti v Hanácké ambasádě.

3. Krampus Show 2019 v Kaplici - Krampus proběhne v Kaplici v sobotu 14. prosince. Již 8. ročník originální Krampus Show se v Kaplici uskuteční v sobotu 14.12.2019. Jako každý rok se můžete těšit na přehlídku masek démonických stvoření.

4. Advent v Zoo Ostrava - Nemáte program na tuto sobotu a chcete se naladit na vánoční notu? Pak vás zveme do ostravské zoologické zahrady, kde si budete moci zazpívat koledy u živého betléma, nazdobit perníček, vyrobit vánoční ozdoby pro sebe nebo jedlé ozdoby pro přezimující ptáky. Tradiční akce začíná v 10:00 zpíváním u živého betléma s Hitrádiem Orion.

5. Adventní oživené prohlídky na zámku Březnice - Oživené prohlídky zámku spojené s vyprávěním o historii Vánoc, s ukázkami vánočních zvyků a tradic, s koledami, zpěvy a s jedinečnou možností zhlédnout zámecký palffyovský betlém. V rámci oživených prohlídek vystoupí žáci pěveckého oddělení ZUŠ Dobříš, žáci dramatického kroužku ZŠ Březnice, hudební a pěvecký sbor Villanela.

6. Vánoční jarmark v pevnosti Josefov - Tradiční vánoční jarmark v jedinečné atmosféře Bastionu IV, opevněného dvora pevnosti Josefov. Staročeská výzdoba, tradiční řemesla, bohatý doprovodný program (koncerty, divadelní představení, zvířata...). Původně vojenský prostor získal působením uměleckého spolku jedinečnou atmosféru, která je ještě umocněna krásnou staročeskou vánoční výzdobou. Součástí akce je bohatý doprovodný program v podobě koncertů, divadelních představení, tvořivých dílniček pro děti, možnosti vyzkoušet si některá řemesla, povozit se na poníkovi, otevřeného Muzea hraček... Těšit se můžete na více než 7 desítek trhovců s vlastní rukodělnou tvorbou.

7. Královský advent na hradě Křivoklát - Vánoční atmosféra čeká na naše návštěvníky i letos. Nebudou chybět tradiční adventní trhy, ani pestrý program na I. nádvoří. Na královskou audienci od 13:00 je zavedeno speciální vstupné 100 Kč. Vždy ve 13:00 příjezd krále Přemysla Otakara II. a Královská audience. V sobotu 14. 12. 2019 v 17:00 ohňová show. Po oba dny nebude chybět dobový jarmark s ukázkami řemesel.

8. Vánoční jarmark ve Valašském muzeu v přírodě - Sváteční atmosféru valašských vánočních zvyků prožijí návštěvníci v sobotu a v neděli 14. a 15. prosince 2019. Do areálu Dřevěného městečka zamíří mikulášské družiny z Valašských Klobouk, Zděchova, Lačnova a lucky ze souboru Radhošť. V kuchyni fojtství budou tetičky drát peří a vařit štědračku.

9. Advent na Rochusu v Uherském Hradišti - Ve skanzenu Rochus v Uherském Hradišti můžete v programu Radostná novina poznat, jak prožívali vánoční svátky naši předkové. V sobotu 14. prosince od 13:00 do 16:00 zde bude panovat atmosféra Vánoc starých časů, kdy ještě nebyla v domácnostech televize. Poznáte pečení tradičního pečiva, výrobu vánočních ozdob, zdobení stromečku, prostírání štědrovečerního stolu a další zvyky typické nejen pro Slovácko.

10. Vánoce v papírně ve Velkých Losinách aneb Hrátky s papírem - Ve dnech 14. a 15. prosince, vždy od 9 do 17 hodin, se na vás těší v Ruční papírně na tradiční akci "Vánoce v Ruční papírně". Přijďte s námi strávit příjemné chvíle v čase adventním. Návštěvníci si mohou vyzkoušet vlastní zručnost při výrobě ručního papíru. V bohaté nabídce také naleznete sortiment dárkového zboží a výrobků rokodělného charakteru.

11. Křivoklátský expres - parním vlakem na Křivoklát - O adventním víkendu 14. a 15. prosince 2019 se můžete svézt parním vlakem na tradiční Křivoklátský advent. O vánočních svátcích se údolím Berounky vydá na svou tradiční cestu Křivoklátský expres. Vlak v čele s lokomotivou Šlechtična odjede z pražského smíchovského nádraží v 9:23 hodin. Ten odjíždí z pražského smíchovského nádraží a pojede přes Beroun a Křivoklát až do Rakovníka a stejnou trasou odpoledne i zpět. Historický vlak, v němž nebude chybět bufetový vůz, poveze parní lokomotiva Šlechtična (475.179). Na Křivoklátě jsou pro návštěvníky připraveny každoroční oslavy příchodu Vánoc v podobě Královského adventu. Uvítejte Přemysla Otakara II. a přijeďte se podívat na audienci do Královského sálu. Čekají na Vás také ukázky řemesel, různé dobroty a možnost nakoupit vánoční dárky.

12. Vánoční jarmark na zámku Zbiroh - Přijďte se nechat okouzlit tou pravou atmosférou Vánoc na zámku Zbiroh! V sobotu 14. prosince 2019 od 11:00 se bude konat Vánoční jarmark na zámeckém nádvoří. Přijďte nakoupit vánoční dekorace, zahřát se svařákem nebo punčem a poslechnout si koledy. V tento den bude probíhat speciální prohlídka hradního nádvoří a barokní kaple s vánočním hudebním vystoupením. Mimo to doporučujeme navštívit i klasickou prohlídku zámku. V zámecké krčmě U Rudolfovy kratochvíle si můžete odpočinout u dobrého jídla.

13. Vánoce na Slezskoostravském hradě - Tradiční vánoční jarmark na Slezskoostravském hradě nabídne ukázky řemesel a vánočních zvyků jako lití olova, krájení jablíček, pouštění lodiček ze skořápek ořechů, ale také si zde návštěvníci budou moci nakoupit krásné vánoční dárky, skvěle se nají a zahřejí třeba punčem či svařeným vínem. V rámci doprodovného programu, který bude probíhat na různých místech hradu mezi 10:00 a 17:00, se můžete těšit na různé umělecké soubory prezentující lidovou a historickou tvorbu, nebudou chybět vánoční představení pro děti i dospělé, dílničky a kreativní workshopy, na děti bude čekat překvapení v podobě Ježíškovy pošty. Zazpíváme si koledy, zatančíme lidové tance a nebude chybět ani mistr kovář. 

14. Sobota s Lipno bez bariér - Nenechte si ujít další z akcí projektu Sobota s Lipno bez bariér. Tento den je věnovám všem handicapovaným sportovcům, kteří si mohou v půjčovně Intersport rent chata Lanovka, zapůjčit vybavení zcela zdarma a vyzkoušet si tak jízdu např. na monoski.

 

15. Prohlídka expozice Kuřimské štoly - Zveme vás na speciální prohlídku expozice Kuřimské štoly v sobotu 14. prosince. Systém protileteckých štol pod kuřimským kopcem Záruba byl vybudován ke konci 2. světové války v roce 1944 a počátkem roku 1945. Kryty pro své zaměstnance se zde rozhodl vybudovat závod Zbrojovky - v plánu bylo přenést do podzemních prostor pod krycím názvem Axinit i část výroby. Budování štol však nebylo pro nedostatek času dokončeno. Během osvobozovacích bojů na přelomu dubna a května 1945 v nich našlo bezpečný úkryt mezi 2 - 3 tisíci obyvatel Kuřimi i okolních obcí.

16. Jurkovičova rozhledna v Rožnově pod Radhoštěm - zimní a vánoční prohlídky - Jurkovičova rozhledna bude v prosinci otevřena o třetím adventním víkendu 14. a 15. prosince a mezi vánočními svátky od 27.12. do 1.1.2020. V obou případech bude otevřeno od 10 do 16 hodin. Unikátní Jurkovičova rozhledna byla postavena na Karlově kopci v Rožnově pod Radhoštěm podle plánů architekta Dušana Jurkoviče, nad Valašskou dědinou Valašského muzea v přírodě.

17. Dyzajn market - zima 2019 - Volume 2 - Prostor před holešovickým Průmyslovým palácem poskytne příležitost představit více designérů, takže celkově budete mít možnost poznat za dva víkendy téměř 350 tvůrců z Čech, Slovenska, Maďarska, Polska, Německa či Ukrajiny. Na obou akcích si budete moct pořídit spoustu originálních dárků, tvořených v nejvyšší kvalitě a od srdce. Těšit se můžete na oblečení, šperky, doplňky bytové i módní, batohy, tašky, kabelky, hračky, porcelán, knížky, papírenský sortiment a v neposlední řadě nebude chybět ani přírodní kosmetika od lokálních značek nebo upcyklingové či recyklované výrobky všeho druhu. Vstup na obě akce je zdarma, bez bariér a jsou vítaní i čtyřnozí miláčci.

18. Ježíšková pošta v Plzni - V adventním čase bude v mázhauzu plzeňské radnice po roce opět úřadovat vánoční pošták. Na místě budou k zakoupení  vánoční pohlednice, přáníčka do obálky i papírové betlémy. Na poště bude k dispozici speciální vánoční razítko, kterým bude možné opatřit nejen vánoční pozdravy, ale také dopisy určené přímo Ježíškovi. Děti je mohou zanechat v pošťákově vánoční schránce. Vánoční pošta bude mít otevřeno od soboty 14. prosince do neděle 22. prosince, každý den od 10 do 16 hodin až do 22. prosince.

19. Staročeský vánoční trh Tábor - Přijďte obdivovat tradiční uměleckořemeslnou výrobu a nechat se okouzlit vánočními vůněmi, svitem svíček a kouzlem vánočních trhů s kulturním programem. Mimo jiné vás v Táboře čekají vánoční dílničky, koledy a další program. Přijďte si užít atmosféru staročeských Vánoc, vychutnat si bohatý kulturní program, obdivovat tradiční uměleckořemeslnou výrobu, nakoupit vánoční dekorace. Prostřednictvím Divadla Studna zažít vánoční příběh o Marii, Josefu a jejich synovi. Kromě andělů na chůdách a žongléřů Vás jistě potěší kramářské písně. Zaručeně autentický pouliční šramlband Péro za kloboukem s nebývalým nasazením zahraje letité evergreeny, písně lidové i zlidovělé. Staropražští Pardálové zazpívají nejznámější písně "šlapeťácké" staropražské, lidové a také nejpopulárnější hity Karla Hašlera a zejména koledy a melodie s vánoční tématikou. O kapele Motovidlo platí doslovně: hraje od Bacha po Vlacha. Ty nejznámější české koledy v libozvučném a originálním hudebním obsazení zazní v podání Staročeských koledníků. Pod vánoční jedlí budou v sobotu k vidění dokonce dva živí velbloudi.

20. Vánoční Zoo Dvůr Králové nad Labem - Vánoce v zoo začínají už 14. prosince! Sváteční procházku po zahradě Vám zpestří desítky svítících dekorací ve tvaru zvířat, několik originálních vánočních stromků, s jejichž zdobením nám pomáhaly dvorské i přespolní školy a školky, mohutný vánoční baobab, který se rozzáří každý den už před setměním, a samozřejmě zvířata. Za příznivého počasí potkáte venku gepardy, slony, nosorožce nebo některé antilopy.

21. Vánoční jarmark Jilemnice - Trhy mají v Jilemnici tradici trvající přes 500 let. Namísto někdejších „frejunků“, tedy zábavy a tance, organizuje dnes Společenský dům JILM bohatý celodenní kulturní program. Letos se jarmark koná 14. prosince. Trhy mají v Jilemnici tradici trvající přes 500 let. Novodobě byla tradice jarmarků v Jilemnici obnovena v roce 1996. Neopakovatelná atmosféra jarmarků je patrna i v současnosti. V průběhu jilemnických jarmarků můžete také ochutnat místní speciality, jako jsou sejkory, medovina, a další.

22. Vánoční Lemarket v Mánesu - V pořadí již desátý LEMARKET se letos o Vánocích koná opět na tradičním místě - v Galerii Mánes. Tentokrát jen během jednoho víkendu. Začínat bude v sobotu v 10:00 a končit v neděli ve 20:00. Těšit se můžete na kurátorovaný výběr prodejců z rozličných kategorií a jako každoročně i na menší food festival.

23. Vánoce pod Radnicí v Mikulově 2019 - Přijďte si vychutnat předvánoční a vánoční atmosféru starobylého Mikulova. Vánoce pod radnicí se letos konají o víkendu 14. a 15. prosince. Na návštěvníky čeká vánoční jarmark s tradičními řemesly a dobrotami. Koledy vytvoří slavnostní a poklidnou atmosféru a lidé se mohou konečně zastavit na kus řeči s přáteli, které tu potkají. Mohou si k tomu dát rybí speciality, svařené víno, punč nebo koupit ručně vyrobený dárek pod stromeček.

24. Vánoce v lounském muzeu - V lounském Oblastním muzeu pořádají 14. prosince akci adventními trhy pod názvem Vánoce v muzeu. Otevřeno bude od 10 do 17 hodin a nakupování zpestří středověká hudba, divadelní vystoupení, kejklíř či kovář.

25. Krampus čerti Hlinsko - Krampus čerti poprvé v Hlinsku. Působí na vás tradiční masky čertů úsměvně? Chcete se při pohledu na čertího démona pořádně bát? Pak přijďte na show rakouských čertů do Hlinska. Démonické bytosti vystraší každého hříšníka!

26. Vánočně na Kopečku - Tradiční předvánoční řemeslný jarmark v areálu chráněných dílen Sdružení Neratov, o.s. - Kopeček v Bartošovicích v Orlických horách. Partnery akce jsou Obec Bartošovice v Orlických horách a Pivovar Žamberk. Návštěvníci můžou nahlédnout do dílen a zakoupit si výrobky lidí se zdravotním postižením v keramické, tkalcovské a košíkářské dílně. Součástí jarmarku je i předvádění řemesel. Dále pak kovář, pečení chleba, foukání skla. Květinové vazby, čaje, koření, knihy.

27. Zámecký adventní jarmark Tachov - Tradiční zámecký adventní jarmark se koná v sobotu 14. prosince 2019 od 12:00 do 20:00 hodin. Těšit se můžete na prodej dárkového zboží, vánoční perníčky, zabijačkové speciality, vánoční stromky a mnoho dalšího. Nebude chybět prodej dárkového zboží, keramika, vánoční perníčky, zabijačkové speciality, vánoční stromky, občerstvení, živá zvířátka, dílničky pro děti. 

28. Vánoční prodejní výstava - Vánoční prodejní výstava romantických vánočních dekorací, adventních věnců, drobných dárků a jedinečných kousků z dob našich babiček. Vánoční prodejní výstava romantických vánočních dekorací, adventních věnců, drobných dárků a jedinečných kousků z dob našich babiček. Letos se na Vás těšíme v nové útulné kavárně Lógr ve Dvoře Králové nad Labem. V těchto prostorách budete mít pocit, jako by se najednou zastavil čas a Vy se tak budete moci nechat unést tím pravým kouzlem Vánoc jako z dob našich babiček.

29. Teenfilmfest - První ročník mezinárodního filmového festivalu představující tvorbu začínajících mladých talentovaných tvůrců proběhne v kině Světozor o druhém adventním víkendu 14. - 15. prosince 2019. Do čela poroty usedne Vít Klusák, dalšími členy poroty jsou: spisovatel Emil Hakl, scénáristka a režisérka Olga Dabrowská, youtuber Lukefry, začínající herci Anička Čtvrtníčková a Karel Jirák a Mirka Bažantová (učitelka ze ZUŠ Benešov, která vytvořila s dětmi oceňovaný film „Nenastoupili“). Jedním z ambasadorů projektu je například známý český youtuber a zpěvák Reago, který bude moderovat závěrečný večer nebo zpěvák a herec Matěj Ruppert.

30. Vánoční koncert Martina Křížky a jeho přátel - Předvánoční čas bude již po osmé patřit nejen vánočním písním v podání Martina Křížky a jeho přátel. Díky velkému diváckému zájmu se letos opět uskuteční dva koncerty v jeden den – v sobotu 14. prosince v 15:30 a 19:30.

31. Výstava modelové železnice - Modelové kolejiště v mírce H0 podle vzoru nádraží Praha - Vysočany. Tentokrát se zaměříme na parní lokomotivy. Výstava kolejiště KŽM Roztoky. Jak už býva zvykem poslední letošní výstava je věnovaná parní trakci.

 

32. Adventní koncert v Saturnově sále zámku Libochovice - Vážení přátelé, srdečně zveme v sobotu 14. prosince 2019 od 17:00 do Saturnova sálu našeho zámku na adventní koncert. Večerem zazní renesanční a barokní hudba v podání flétnového souboru při ZUŠ Velvary. Přijďte si poslechnout krásnou hudbu a naladit se tak na přicházející Vánoce.

33. Gospelové Vánoce v Orlové - Gospelové Vánoce se letos konají v Orlové po druhé. Na koncertě se představí mládežnická kapela TenSing a hlavním bodem programu bude Keep Smiling Gospel, který si letos k sobě přizval hosta a to Sluníčkový pěvecký sbor Základní Školy Masarykovy Bohumín. Těšíme se na Vás.

34. Prohlídky s královnou Elsou a Olafem na zámku Mníšek pod Brdy - Věděli jste, že Elsa nezná pohádky? Královna přijela na návštěvu i se svým kamarádem Olafem. Ten se ale rozhodl, že prozkoumá všechny komnaty a někam se zatoulal. Pomohou ho děti najít?

35. Pražská burza rybiček - Burza rybiček je prodejní akvaristickou výstavou, konanou v Praze. U nás najdete přes dvacet českých a slovenských chovatelů ryb a rostlin. Odborné poradenství je samozřejmostí, dozvíte se informace z praxe chovatelů. Nakoupit můžete také ostatní potřeby pro akvaristiku nebo krmení pro své miláčky.

36. Rozsviťte rozbité zářivky na Laborkách v iQlandii - Také máte rádi prskavky, světýlka a ohňostroje? V tom případě si nesmíte nechat ujít Laborky pro veřejnost Světlo Vánoc, kde zjistíte, jak takové výboje vznikají. Kromě toho tu na vás čeká spousta pokusů se svítícími kapalinami a optikou. Zkrátka se přepnete do vánoční nálady po vědecku. A co si na Laborkách vyzkoušíte? Naučíte se třeba rozsvítit rozbité zářivky, vytvořit barevné blesky, nebo vyrobit osvětlení vánočního stromku bez elektřiny. A také přijdete na kloub tomu, jak fungují optická vlákna.

37. Adventní pohybové cuvée aneb na koloběžce za svařákem - Výlet ma koloběžkách za svařákem se uskuteční v sobotu 14. 12. 2019 od 13.00 hodin. Sraz je u Centra Aktivity Mikulov, Svobody 25. Rezervace míst: info@aktivitymikulov.cz; 724 883 069

38. Vánoční pelíšek: Tradiční vánoční výstava na zámku Vizovice - Tématem jsou vánoční filmy a pohádky. Navymýšleli jsme jich pro vás 16 a vybrali z nich typické předměty, kostýmy a hlášky. A abyste se řádně odreagovali, nečekejte u výstavy popisky - schválně, jestli sami poznáte všech 16 filmů. Letošní vánoční výstava nese název Vánoční pelíšek. Můžete si pod tímto názvem představit spoustu témat spojených s vánocemi, můžete si také myslet, že tím vybízíme ke zmírnění předvánočního shonu a zalezení "do duchen". Což určitě doporučujeme! Ale procházka nebo výlet na tuto výstavu vám jistě taky udělá dobře na duši. 

39. Živý betlém v Kadani - V sobotu 14. prosince se můžete přijít poklonit Ježíškovi do živého betléma v Kadani. Přijďte se podívat na vystoupení třicetičlenné kostýmované skupiny s živým „Jezulátkem“, hudební skupinou Zámecký sextet a králi na koních. Živý Betlém si můžete přijít prohlédnout na Mírové náměstí mezi 14. a 18. hodinou. Na místě bude k dispozici také drobné občerstvení pro zahřátí. Již od 10 hodin doplní akci také Magické kadaňské Vánoce se stánky, „ledosocháním“ a světelnou show.

40. Adventní koncert "Gaudete na hradě" Nové Hrady - Po staletí se v církvi tato neděle slavila již jako vigilie - v předvečer. Koncert bude tedy laděn radostně, s vyhlídkou blízkého slavení Vánoc. Zveme na adventní koncert "Gaudete na hradě", který se bude konat v obřadní síni hradu. Program: Jan Josef Ignác Brentner, Christian Friedrich Witt, Adam Václav Michna, Giovani Paulo Cima, Pál Esterházy, Sv. Hildegarda z Bingenu a další.

41. Andělé Jizerských hor - Vánoční akcí Andělé Jizerských hor chceme propojit jedinečnou sklářskou a bižuterní historii Jablonecka se současným živým uměním. Budeme se inspirovat původními nástroji a materiály, které se používaly pro výrobu korálů v továrně GB Beads, využijeme jedinečnou polohu továrny v úpatí Jizerských hor - domov prvních sklářských huťmístrů a vytvoříme jedinečnou předvánoční atmosféru vycházející z bohaté historie našeho kraje.

42. Koncert s koledami Praha - Koncert s vánočními koledami a adventními skladbami v podání Foerstrova komorního pěveckého sdružení a komorního souboru pod vedením Jaroslava Brycha. Program: T. Surovíková Regina coeli, G. Verdi Laudi alla vergine Maria, Z. Lukáš Gaudete et exultate,  O. Gjeilo Ave Generosa, O. Mácha Deset vánočních koled, W. A. Mozart  Missa brevis in D, KV 194 Účinkují: Foerstrovo komorní pěvecké sdružení, Silvie Hessová a Radek Křižanovský – housle, Pavel Verner – violoncello, Jan Razák – kontrabas, Jaroslav Brych - dirigent.

43. Soutěž ve sportovním cheerleadingu - Soutěž ve sportovním cheerleadingu, která se uskuteční ve Sportovní hale Třebeš v Hradci Králové 14. prosince 2019. Soutěžící se těší na podporu svých fanoušků, kterým bude odměnou třpytivá scéna, povzbuzující atmosféra a výkony sportovců všech věkových kategorií.

44. Vánoce ve Sklářském muzeu v Novém Boru - Třetí adventní víkend si sklářské muzeum v Novém Boru připravilo program pro celou rodinu.

45. Slavnosti světla a naděje - Milí přátelé, těšíme se, jak společně ukončíme rok na Slavnostech světla a naděje. Na již tradiční akci, která je hlavně o poklidné předvánoční atmosféře bez shonu a chvátání, o setkání s přáteli a zamyšlení se a prožití vděčnosti za vše. Včas vás budeme o všem informovat.

46. Vánoční koncert Báry Basikové - Jedné z nejvýznamnějších zpěvaček české hudební scény bude patřit večerní program v sobotu 14. 12. na letňanském výstavišti PVA EXPO PRAHA! Legendární diva se představí v netradičním spojení se symfonickým tělesem Prague Lecian Strings a zazpívá nejen své hity, ale také známé písně z muzikálů, filmových hitů a dalších.

47. Adventní trhy na zámku Svijany - Přijďte načerpat vánoční atmosféru a navštivte v sobotu 14. prosince vánoční trhy na nádvoří Zámku Svijany. Tradiční vánoční trhy budou probíhat od 10 do 17 hodin a vstupné je zdarma. Můžete si zde zakoupit nejen tradiční zboží a vánoční kapry, ale také ochutnat regionální speciality. Zahřeje vás svařák, horká medovina nebo pivovarský elixír - Svijanský Předek. Zazpívejte si koledy a nakupte poslední vánoční dárky, které vám chyběly.

48. Předvánoční - orientační závod pro děti Chýnov - Bezplatný orientační závod pro děti, žáky i dospělé. Vhodné i pro nejmenší děti s rodiči. Zajímavé odpoledne v přírodě. Závod, který je určen především pro děti a žáky do 16 let. Závod mohou účastníci běžet samostatně nebo s doprovodem. Závodu se mohou účastnit i dospělí. Pro závodníky jsou přichystány čtyři tratě v lese, kdy nejjednoduší trať pro malé děti je vyznačena fáborky. Nejtěžší pak pro dospělé a zkušené závodníky. Účastníci do 16 let obdrží diplom a drobné ceny. Shromaždiště závodu bude Chýnov - lávka přes Chýnovský potok od ulice k Hůrkám (směr k hřišti "Na Močítkách"). Start účastníků závodu proběhne v čase od 14 do 14,30 hod. dle příchodu. Závod je možno pojmout i jako procházku v lese s nejmenšími dětmi.

49. Vá+noční orienťák Poděbrady -Třetí ročník oblíbené sportovní akce v srdci Poděbrad. Na své si přijdou jak vášniví sportovci, tak i rodiny s nejmenšími dětmi. V cíli bude na každého závodníka čekat lákavé občerstvení. Vánoční orienťák pořádáme, abychom se i v zimních dnech proběhli a sešli nad šálkem dobrého svařáku (budeme mít i nealkoholickou variantu). Nejsme uzavřená společnost, rádi přivítáme kohokoliv, kdo bude chtít si tento dobrodružný sport zkusit. Atraktivní a známa lokalita poděbradského parku je vynikající příležitostí, jak si „zkusit mapu“ tam, kde to znáte. Nemějte obavy, v centru závodu budeme mít dostatek zkušených pomocníků, kteří vám ochotně poradí a vysvětlí všechny vaše otázky. Máme i trasu pro děti, při svíčkách, na kterou můžete vyrazit i s nimi.

50. Vánoční koncert na zámku v Ratibořicích - Na programu jsou oblíbená i méně známá díla skladatelů ze 17. až 19. století. V programu zazní tradiční česká vánoční hudba, české koledy a pastorely i vánoční skladby z evropských zemí. Účinkuje Vysokoškolský umělecký soubor Pardubice pod vedením dirigenta Tomáše Žídka.

Vybrali jste si nějakou akci z našich tipů nebo navštívíte jinou akci, kterou zde nezmiňujeme? Dejte nám vědět, ať o ní víme a zahrneme její pokračování či další ročník třeba příště :-) 

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Štítky