Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
Po-Pá 10:00-18:00
0 ks
za 0 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Novinky
03.12.2021
Možnosti platby
Rozšířili jsme síť partnerských platebních společností a nově můžete kromě stávajících možnosti platby Dobírkou, Převodem na účet, Platbu kartou, Onli... číst celé
Zobrazit všechny novinky
Blog
6. 6. - Den, kdy se narodil Alexandr Sergejevič Puškin
06.06.2022 Významné dny
6. 6. - Den, kdy se narodil Alexandr Sergejevič Puškin
6. června roku 1799 se narodil Alexandr Sergejevič Puškin číst celé
4. 6. - Den, kdy se narodila Angelina Jolie
04.06.2022 Významné dny
4. 6. - Den, kdy se narodila Angelina Jolie
4. června roku 1975 se narodila herečka Angelina Jolie číst celé
3. 6. - Den, kdy se narodil Jiří Langmajer
03.06.2022 Významné dny
3. 6. - Den, kdy se narodil Jiří Langmajer
3. června roku 1966 se narodil herec Jiří Langmajer číst celé
Zobrazit všechny články
Nepropásněte novinky, akce a slevy!

Můžete se kdykoli odhlásit. Zasíláme jednou za 14 dní.

  1. Úvod
  2. Naše zboží - blog
  3. Co se kde děje?
  4. Kam vyrazit o prodlouženém víkendu 26.-28.10.2019

Kam vyrazit o prodlouženém víkendu 26.-28.10.2019

Nevíte kam vyrazit o tomto svátečním víkendu za zábavou, sportem, dobrým jídlem či relaxací? Opět vám přinášíme 50 tipů na víkendové akce po celé České republice. Tento víkend je ve znamení zavírání hradů a zámku, dýní a s nimi spojený Halloween nebo prázdninovými akcemi v Zoo. Věříme, že si z našeho seznamu vyberete to pravé pro váš příjemně strávený víkend. 

1. Ukončení sezony ve Skanzenu Solvayovy lomy - Slavnostní ukončení sezóny, aneb den s dráhou. Při této příležitosti bude uspořádáno několik spanilých jízd všeho, co má kola a je schopno pohybu. Stejně jako v minulých letech bude k vidění v akci i další nekolejová technika. V neděli 27.10. a pondělí 28.10. bude ještě v provozu vlak, prohlídky muzea a podzemí již probíhat nebudou. Projížďka vlakem úzkorozchodné železnice probíhá v povrchové části lomu, délka jízdy cca 20 minut. Prohlídky s průvodcem začínají po příjezdu pravidelného vlaku u muzea, délka prohlídky cca 60 minut (40 minut muzeum, 20 minut štola). Pěší prohlídka podzemí, důlní technika v přirozeném prostředí, kolejová vozidla.
Z bezpečnostních důvodů není možný vstup dětí do 3 let do podzemí, dětem do 6 let vstup nedoporučujeme, nevhodné pro klaustrofobiky, stálá teplota 8°C.

2. Draci na hradě Staré Hrady - Neváhejte a vstupte do starohradského Dračího království. Navštivte dračí prohlídkové okruhy a poznejte přes padesát druhů draků a dráčků. Novinkou je Zdravosvět a Dračí království! Na hradě a zámku se zabydleli draci skalní, ohniví, vodní, lesní, noční, bahenní, píseční, sněžní, zlatí, sklepní a spousta dalších draků, dráčků, dračích princezen a princů, rytířů a pohádkových bytostí ze Starohradských pohádek čaroděje Archibalda I.  Ti všichni vás se svolením dračího krále rádi uvítají ve svém království.

3. Podzimní prázdiny v Zoo Děčín - O podzimních prázdninách hurá do zoo! Děčínská zoologická zahrada připravila pro své návštěvníky v termínu od 26. do 30. října 2019 stanovištní soutěž o zajímavé podzimní ceny. Ten, kdo správně odpoví na všechny otázky týkající se historie zoo a usměje se na něj štěstí při losování, ten si může vysoutěžit například deštník s logem Zoo Děčín nebo balíček propagačních předmětů. Losování ze správných odpovědí proběhne v pondělí 31. října a výherci budou zveřejněni na facebookovém profilu Zoo Děčín. Zoo Děčín je v měsíci říjnu otevřena denně od 8 do 18 hodin.

4. Dušičkový speciál: Poznejte strašidla Terezínské pevnosti - Pevnost Terezín vybízí ke strašidelným pověstem a mýtům a tak i vy budete mít jedinečnou možnost poznat strašidla,které ukrývají mohutné zdi Terezínské pevnosti. Přijďte se bát a nebo se smát do Kavalíru 2, který bude nasvícen jen svíčkami a loučemi. Pouze v tento den bude mít možnost poznat mrtvé duše plující na lodi La Grace. Chybět nebudou ani vojáci, ať už živí či tak na pokraji svých sil. Ale aby jste neřekli, tak vám představí i místní ochočené čerty, čarodějnice a na samotný závěr přijede v kočáře samotný kníže všech strašidel se svou chotí.

5. O ukradeném měšci-pohádkové prohlídky na zámku Sychrově - Zveme vás na pohádkové prohlídky na zámku Sychrově. Opět zábava pro malé i velké milovníky pohádkových příběhů - nechte se vtáhnout do děje, kdy dobro vítězí nad zlem. Víte, že pohádka může být i interaktivní zábavou? Při sledování televize to asi nejde, v kině také ne, v divadle snad, ale na zámku rozhodně! Přijeďte se podívat na příběh s názvem O ukradeném měšci. Prohlídky vždy v 10, 11, 13, 14 a 15 hodin.

6. Den gibonů v Zoo Jihlava - V sobotu 26. října od 11:00 do 15:00 budou moci návštěvníci jihlavské zoo slavit Den gibonů. Právě gibon je symbolem jihlavské zoologické zahrady. Oslavte s námi jeho svátek a poznejte ho blíž při speciálním programu. Příchozí se mohou těšit na giboní hry a fotokoutek se zdejším maskotem - gibonem.

7. Czech Drift Series-motoristická akce na Masarykově okruhu v Brně - Vizuálně atraktivní podívaná se spoustou napínavých soubojů - to je drift, disciplína založená na jízdě řízeným smykem. Czech Drift Series 2019 se bude na brněnském Masarykově okruhu konat od 26. do 27. 10. 2019. Soutěží se v několika kategoriích i disciplínách, nejatraktivnější jsou tzv. tandemové jízdy, kdy spolu ve smyku jedou vždy dva vozy. Drifteři přijíždějí na Masarykův okruh na závěrečný podnik čtyřdílného seriálu Czech Drift Series a představí se ti nejlepší jezdci z České republiky a ze Slovenska ve dvou kategoriích – PRO a STREET. Úkolem driftera je projet zatáčku co nejefektněji. Měří se rychlost průjezdu, úhel driftu a průjezd kolem takzvaných Apexů – bodů těsného průjezdu.

8. Slané nádvoří zámku Valtice - Poslední říjnový víkend bude zámecké nádvoří patřit podzimním slavnostem s výmluvným názvem SLANÉ NÁDVOŘÍ. Vnitřní nádvoří zámku zaplní stánky s občerstvením do chladných podzimních dní, tedy se svařákem, grogem a čajem, ale také nejrůznější slané teplé i studené pochutiny, tedy klobásy, sýry, ale třeba i guláš. Nebude chybět nabídka valtických vín. 

9. Oživená zámecká kuchyně na zámku Žleby - Nedílnou součástí standardního prvního prohlídkového okruhu bude návštěva plně zprovozněné a provoněné zámecké kuchyně. Kuchtíci a kuchtičky v historických kostýmech se postarají nejen o doprovodný program, ale i o zajímavý exkurs do každodenního života na zámku v dobách dávno minulých.

10. "Oživlá strašidla" na zámku Jezeří - Bojíte se rádi? Věříte na duchy, strašidla a záhrobní bytosti? Jezeří je to pravé místo, kde se s nimi můžete opravdu potkat. V dušičkovém čase se v zámku probouzejí k životu jeho obyvatelé minulých časů. Téměř již legendární akce je jednou z největších svého druhu v ČR. Desítky strašidel, mágů a nadpřirozených bytostí budou o tomto víkendu Vašimi průvodci ztemnělým zámkem. Protože tato podívaná je pro řadu návštěvníků opravdu děsivá, je připraven i malý okruh pro děti a slabší povahy.

11. Strašidelná noc na Frýdlantu - Tradiční rozloučení průvodců s uplynulou sezónou formou zábavných, leč poněkud strašidelných prohlídek včetně provozu v zámecké kuchyni. Letos poprvé připravujeme také speciální trasu pro dospělé a juniory! Program pro rodiny s dětmi: BEZHLAVÝ RYTÍŘ -Vydejte se po stopách bezhlavého rytíře Ruprechta a zažijete dobrodružství s dalšími frýdlantskými strašidly. Na závěr na Vás čeká též kuchyně, kde Vám zámecké kuchtičky nabídnou své dobroty. Okruh určený tradičně pro rodiny s dětmi. Skupiny v maximálním počtu 20 osob. Prohlídky začínají v 18:00, 18:20, 18:40, 19:00. Program pro dospělé a juniory: ZÁMECKÉ PŘÍZRAKY-Navštivte frýdlantský zámek netradičně ztemnělý, plný podivných zvuků, děsivých stínů a závanů minulých dob. Za odměnu pak na Vás čeká pohoštění přímo ze zámecké pece. Strašidelný okruh určený pro dospělé a starší děti (od 12 let). Skupiny v maximálním počtu 10 osob. Prohlídky vychází od 20:00 do 22:00 hodin.

12. Mimořádná procházka Jelením příkopem - Nenechte si o svátečním víkendu ujít mimořádnou procházku Jelením příkopem. Uvidíte opravu parkánových hradeb a věže Mihulky, tunel valem Prašného mostu i zrekonstruovaný medvědinec Pražského hradu. Trasa je náročná a prochází staveništěm. Vstup ze spodní části Chotkovy ulice. Prosíme návštěvníky, aby se řídili pokyny Hradní stráže, Policie a pověřených pracovníků SPH.

13. Čokoládové podzimní prázdniny na zámku Loučeň - Celkem pět dní volna čeká od soboty 26. do středy 30. října na všechny školou povinné děti. Zámek Loučeň pro ně chystá čokoprázdniny a k nim příjemný dárek: Během celých čokoprázdnin děti neplatí žádné vstupné! Máme jasné lákadlo - a to jsou naše čokoládové prohlídky, kde se děti i jejich rodiče dozvědí o čokoládě hodně zajímavého, ale hlavně: ochutnají přímo v zámeckých pokojích postupně hned několik druhů čokolád. A co navíc hodně ocení dospěláci: Po celé prázdniny neplatí děti na Loučeni žádné vstupné. To se netýká jen jedinečných čokoládových prohlídek, ale také vstupu do oblíbených labyrintů.

14. Víkend Křišťálového údolí - Dva dny otevřených dveří a doprovodný program ve více než 40 sklárnách, ateliérech, dílnách, muzeích a školách. Křišťálové údolí propojuje sklářské, bižuterní a šperkařské firmy v Libereckém kraji. Můžeme se tu seznámit s tradiční výrobou od lustrů, přes vánoční ozdoby, skleničky, šperky až po tavené plastiky v muzeích, živých dílnách, sklárnách, ateliérech i školách. V kraji se sklo a šperky vyrábějí už po několik staletí. Živá současnost téhle tradice je ale nejen v nádherných výrobcích, obdivovat můžete i samotný proces výroby, která se mnohde příliš neliší od té před sto lety. Je to strhující a jedinečný zážitek. O víkednu 26. - 27. 10. budou mít návštěvníci možnst vidět a zažít unikátní výrobu, ale i nakoupit skvělé výrobky přímo od výrobců (mnohdy za velmi příznivé ceny). Vítejte v Křišťálovém údolí!

15. Pevnost duchů - Pevnost poznání Univerzity Palackého v Olomouci se v sobotu 26.10. od 16:00 do 22:00 promění v Pevnost duchů. Vyzdobenými expozicemi a strašidelným programem návštěvníky provedou přátelští duchové. Děti i dospělí se můžou vydat na stezku odvahy, vyzkoušet tajemné bludiště nebo si poskládat degustační menu upírů. Pro milovníky detektivek organizátoři připravili aktivity z dějin kriminalistiky a v Laboratoři poznání budou řádit šílení věci, kteří budou připravovat „krev“ na základě chemických reakcí. Světelná projekce na budovu začne ve 20 hodin.

16. Poslední parní víkend v železničním muzeu v Lužné - Vydejte se 26. a 27. října 2019 do největšího železničního muzea v ČR na stylové rozloučení s letošními nostalgickými zážitky na kolejích. Přijďte na letošní poslední setkání s parními lokomotivami v Lužné u Rakovníka. Do naší největší železniční expozice se můžete svézt historickým vlakem! Předpokládaná účast parních lokomotiv 477.043 a 414.096. Předprodej jízdenek ve všech pokladnách ČD, případný doprodej u vlakového personálu.

17. Roh hojnosti - Přijeďte do zábavního a poznávacího parku v Bystřici nad Pernštejnem na Roh hojnosti, tradiční gastronomickou akci. V Panském dvoře bude připravený program po celý den ve spolupráci s Cirkusem trochu jinak. Můžete se těšit na artistické show, kouzelníka, provazochodce a chůdaře a vyzkoušíte si jednotlivé cirkusové disciplíny na vlastní kůži. V Horácké vesničce najdete řemeslníky, ukázku zabijačky na statku, trh s regionálními produkty. Pouze na tuto akci budeme točit naše speciálně připravené Šípkové pivo. A to ještě není vše! Přístupný bude celý areál v době od 09:30 do 18:00, za každého počasí. 

18. Výlov rybníku Špinka - Výlov rybníku Špinka u Červeného Kostelce. Přijďte se podívat na výlov Špinky! Během výlovu budete moci sledovat tradiční práci rybářů, prohlédnout si vylovené ryby nebo ochutnat některou z rybích specialit.

19. Medové slavnosti ve Špindlerově Mlýně - Lidový řemeslný jarmark pod širým nebem, podzimní dílny pro děti a hudba k poslechu i tanci. 11:00-16:00 řemeslné stánky, tradiční krkonošské potraviny, medové výrobky, podzimní dílny. 18:00-20:00 Adventure Park Yellow Point, noční zážitky, obří houpačka, bungee trampolíny.

20. Halloween v Zoo Brno - Poslední říjnovou sobotu připravíme 500 dýní, řadu soutěží nebo ochutnávku dýňových specialit. Vydávání dýní začne ve 14:30 na dolní točně vláčku.

21. Týden duchů v Zoo Dvůr Králové - Dlabání dýní, výroba strašáků, africký duch, sraz strašidel, večerní komentované prohlídky, noční pozorování netopýrů, dýňová překvapení pro zvířata. To vše vás čeká během devítidenní akce Týden duchů.

22. Den dýní na zámku Žďár nad Sázavou - Už počtvrté se sejdeme u kreativních dýňových dílen, dýňových pochoutek a inspirativní podzimní výzdoby. Program s tématem magie a kouzla podzimu Tvořivé dílny (14:00 – 18:00), Výroba dýňových dekorací – dlabání a vyřezávání dýní, aranžování dýní, Výroba magických loutek v duchu Harryho Pottera s Královstvím loutek z Vojnova Městce a mnoho dalšího.

23. Plechov huba - Plechová Huba je ultimátní degustační chilli soutěž spojená s festivalem, která každý rok do Prahy láká stovky milovníků chilli papriček, pálivých omáček a jiných pálivých pochoutek. Soutěžící porovnávají svou výdrž, nad různými pokrmy s postupně zvětšující se pálivostí. Troufnete si? Na letošním 11. ročníku vás opět čeká v prostorách Plechárny pekelné klání 20 odvážlivců, připravené budou jako každoročně ochutnávky soutěžních (a nejen soutěžních) pokrmů i tombola.

24. Lampiónový průvod na Bílé - Zábavné odpoledne plné her a ručních prací zakončené lampiónovou parádou. Prožijte příjemné podzimní odpoledne na horách. Děti se mohou tešit na soutěže, ruční dekorační práce v naší podzimní Super dílničce, táborák a opekání párků a jakmile se rozsvítí na nebi první hvězdička, společně vyrazíme s lampióny po stezce, na jejimž konci na všechny čeká sladké překvapení.

25. Zavírání pevnosti Josefov - Velitelství pevnosti Josefov vyhlašuje na 28. října 2019 bivakování, manévry a slavnostní ukončení sezóny se sejmutím pevnostního praporu. Jedná se o tradiční ukončení turistické sezony v pevnostním městě Josefově. Mimo prohlídek pevnosti se můžete těšit na vojenský tábor, střelbu, svěšování vlajky…. a další doprovodný program.

26. Plzeňské oslavy vzniku republiky - Jako již tradičně, tak i letos se v Plzni chystají poměrně velké oslavy výročí vzniku republiky. V pondělí 28. října se místním i turistům otevřou zajímavá místa a turistické atrakce, a to buď zcela zdarma anebo za symbolickou cenu 28 korun. Celodenní program nabídne komentované prohlídky, exkurze, návštěvy zahrad, okružní jízdy historickými vozy městské dopravy, festival pouličního jídla DEPO Street Food Market i sportovní aktivity. Podvečer pak bude patřit průvodu světel, který se vydá z Masarykova náměstí do centra města a vyvrcholí ohňostrojem v barvách trikolory.

27. Den otevřených dveří v Poslanecké sněmovně ČR - U příležitosti státního svátku se už tradičně uskuteční Den otevřených dveří v Poslanecké sněmovně. Reprezentační sály, hlavní jednací síň, zasedací místnosti a kanceláře některých parlamentních výborů i další prostory sídla Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky v Praze na Malé Straně budou přístupné od vchodu z Malostranského náměstí č. 19, kde budou na skupiny návštěvníků čekat průvodkyně Pražské informační služby, které hosty během cca hodinové prohlídky seznámí s historií budov, architektonickými zajímavostmi i s jejich současným využitím.

28. Podzimní prázdniny v Zoo Praha - Během školních prázdnin nabídne Zoo Praha bohatý program. Zveme vás na dýňové hody u zvířat se speciálním komentovaným krmením:10:00 hrabáči a surikaty,, 10:30 chápani středoameričtí, 11:00 lachtani jihoafričtí, 12:00 hody v Rezervaci Bororo, 13:00 velké želvy, 14:00 sloni indičtí, 14:30 pekari Wagnerovi, 15:00 lemuři kata, 15:30 guerézy pláštíkové.

29. Největší dopravní letadlo A380 Emirates na Letišti Václava Havla - Největší dopravní letadlo Airbus A380 si prohlédnete na letišti Václava Havla v Praze. Můžete se za ním vypravit buď na pozorování z dálky, ale i přímo na exkurzi (exkurze probíhají z autobusu). Airbus A380 je dvoupatrový širokotrupý letoun vyráběný evropskou společností Airbus S.A.S., je největším dopravním letadlem světa.

30. Rozloučení s hradem Trosky - Sváteční den plný sokolnických ukázek a jízdy na koníkovi pro děti na hradním nádvoří. Ukázky agility v podání vicemistryně ČR  Terezy Pálové a feny Faji.

31. Setkání automobilů-veteránů - Přehlídka automobilových veteránských klenotů, retro staročeské menu, program pro děti... oslavte s námi stylově výročí republiky. V neděli 27. října na vás čeká v rámci akce: Prohlídka vozů, Soutěž o nejkrásnějšího veterána na čtyřech kolech, Dětské „retro“ soutěže.

32. Mezinárodní víkedn slivovice - Další ročník Mezinárodního víkendu slivovice (MVS), nejpopulárnější oslava tradičního českého destilátu, se bude konat 25.-27. října. V každé partnerské hospodě, ve které se bude MVS oslavovat, dostanete k panáku slivovice stírací los a můžete vyhrát jednu z našich offline cen. Ta vám připomene staré dobré časy bez internetu. Odpoutejte se od svých mobilů a bavte se u dalšího panáku zdarma nebo si zahrajte karty z naší slivovicové limitované edice. A protože největším symbolem pomalého offline světa je zasílání dopisů, můžete svým známým zaslat pozdrav z hospody v podobě klasické pohlednice. Poštou dorazí sice až za pár dní, ale v tom je přeci to kouzlo.

33. Zombie Night Run 2019 Praha - Jedinečná nezávodní akce zamíří do centra Prahy, Tisíce startujících se nechají unést zombie kostýmy. Další ročník závodu se opět poběží v halloweenském období, a sice 26. října 2019 na Vítkově. Délka závodu je 5 kilometrů, děti si mohou zaběhnout kilometrovou trať. Každý závodník si jako bonus odnáší zombie medaili a plno zážitků.

34. Banana fest 2019 - Festival kde mohou návštěvníci poznat pestrou Vietnamskou kulturu skrze gastronomii, umění a vzdělání. Taky chodíš pro rohlíky ke „svému Vietnamcovi“? Jak asi chutnají rýžové koláčky, které si ta Majka nosí každý den k obědu? Kde se vzalo tolik Asiatů ve Střední Evropě? Proč se všichni jmenují Nguyen? Přijď na BANANA FEST 2019, letos již čtvrtý (a nejintenzivnější) kulturní festival českých Vietnamců a zjisti odpovědi na všechny otázky, které jsi nám kdy chtěl položit!

35. Večerní prohlídky na Bouzově - Tajemné prohlídky při svitu svíček jsou doprovázeny strašidelnými výstupy. Strašidla z Bouzova se na vás těší každý večer od 17.00 - 19.00 a v pondělí do 18.00 hodin. Pro děti i dospělé je připravena tradiční strašidelná dílna od 16.00 do 19.00 hodin.

36. Fest Čistá Plzeň - I tentokrát si v areálu v ulici Edvarda Beneše 23 budete moci prohlédnout popelářské vozy a další svozovou techniku, zjistit, jak správně třídit odpad nebo se vyřádit na recyklovaném hřišti. Celodenní program se koná v sobotu 26. října a je pro všechny zdarma. V DEPO Caffé opravárně a jednotlivých tvůrčích dílnách se budete moci přesvědčit o tom, že celá řada věcí, které se chystáte využít, se dá ještě opravit anebo jim můžete najít další využití. Vyrobíte si hudební nástroj z plechovek, míček z plastové drti nebo sliz pod odborným dohledem zástupců Vodárny Plzeň. 

37. Vepřobraní aneb vepřové hody na Smíchově - Pořádné vepřové hody pod otevřenou oblohou na vás i letos čekají koncem října v sobotu 26.10 v rámci oblíbeného Vepřobraní. Pro návštěvníky budou samozřejmě připraveny klasické zabíjačkové speciality, jako je jitrnice, jelito, prejt, tlačenka, prdelačka nebo ovar. Těšit se mohou také na dobroty z udíren jako klobásy, špeky nebo uzené šunky. Na rožni se boudou točit selátka a tak se budou ochutnávat různé pečené pochoutky. Nebude chybět pečené koleno, bůček, žebírka a škvarky. 

38. Noční strašidelný les-stezska odvahy Praha Hostivař - Temný podzimní večer, hustá tma, ideální místo, kde potkat strašidla! Vydejte se za nimi do Hostivařského lesoparku. Bojácné děti startují od 16:00 do 18:30. Nebojácné děti s baterkou startují od 18:30 do 20:30. Nebojácné děti s baterkou a bojácní dospělí startují od 20:30 do 21:00. Na cestě potkáte minimálně 10 živých strašidel, jako třeba vlkodlaka, mrtvou servírku, lesního pána, upíra, šíleného doktora, zombie piráta, pána podsvětí, ale i pořádného krampusového čerta, kteří jsou viděni v rakouských průvodech čertů... i spoustu neživých exponátů. 

39. Otevření rozhledny na Velké Deštné v Orlických horách - Rozhledna bude slavnostně otevřena v sobotu 26. 10. 2019 ve 12 hodin, přičemž celá akce bude zahájena v 10 hodin pěším výstupem k rozhledně a bude provázena překvapením po trase výstupu. Na místě, kde je dokončována dnešní podoba rozhledny, stála původní rozhledna od 19. stolení do 70. let 20. století. Nová rozhledna je vysoká 19 metrů a návštěvníkům poskytuje dechberoucí výhled na Rychnovsko, polské Stolové a Bystřické hory, Králický Sněžník, Krkonoše a Ještěd.

40. Čokoládový festival na zámku Valtice - Další ročník ČOKOLÁDOVÉHO FESTIVALU na zámku Valtice proběhne od pátku 25. do pondělí 28. října. Akce je jedinečnou událostí pro všechny milovníky čokolády a cukrovinek, kteří mají chuť se pobavit, skvěle si pochutnat a případně se i přiučit vaření s čokoládou. Stejně jako v roce 2018 se čokoládový festival uskuteční v Zimní jízdárně a také ve Španělské konírně. Na vnitřním nádvoří zámku můžete navštívit podzimní slavnosti s názvem Slané nádvoří.

41. Dinosauří dílny v Triloparku - Uvidíte desítky modelů v životní velikosti. Čeká vás intenzvní dvouhodinový program, při kterém se vám budou věnovat zapálení, kvalifikované lektoři. O víkendu na vás v Triloparku čeká jedinečná cesta do dob, kdy našem území bylo moře osídlené různými - a často celkem hrůznými - potvorami; do doby, kdy uhlí bylo zelené (třímetrová mnohonožka a metrová vážka). Z komentované muzejní expozice se přesunete do našich dílen! Tam si váš potomek nabarví dvaceticentimentrovou lebku dinosaura, odkryje kostru raptora v životní velikosti, zkusí práci s preparačním zařízením, vytvoří si malý odlitek z naší kolekce forem. Náš dvouhodinový lektorovaný pořad začínáme vždy v celou hodinu! V sobotu: od 10:00, 13:00 a 15:00 a v neděli: od 13:00 a 15:00.

42. Po zarostlém chodníčku okolím Hukvald - Turistický pochod okolím Hukvald po místech, které si oblíbil i Leoš Janáček. Start i cíl je v Hospůdce Na koupališti na Hukvaldech. Start je společný v 9:30 hod. Příchod ke startu je od autobusové zastávky Dolní Sklenov rozcestí. Pro registrované účastníky s bezplatným vstupem na hrad Hukvaldy. Pro registrované účastníky jednotná slevněná cena 30 Kč do Tropic Hukvaldy. Na startu účastnící obdrží za poplatek (5 Kč děti, 10 Kč členové, 15 Kč nečlenové) účastnický list s popisem trasy a mapkou pochodu, který opravňuje ke vstupu na hrad bez dalších poplatků a také ke slevněnému vstupu do Tropic Hukvaldy. Ukončení pochodu v 15:00 hodin. V cíli pochodu bude připraveno občerstvení a pivo Svijany. Trasa: Měří 15 km, vede z koupaliště na Babí horu, vrch Kubánkov, kolem skanzenu „Na mlýně“ v Kozlovicích. Odtud trasa přechází do Měrkovic, do obory, na hukvaldský hrad a vrací se zpět na koupaliště. Upozornění: Každý startuje na vlastní nebezpečí. Po turistech, kteří se nedostaví do cíle po časovém limitu, nebudeme pátrat.

43. Dušičky v kostele sv. Víta v Zahrádce - Spolek Přátelé Zahrádky ve spolupráci s Národním památkovým ústavem opět připravuje Dušičkové setkání v kostele sv. Víta v bývalém městečku Zahrádka u Ledče nad Sázavou, které bylo vysídleno při napouštění přehradní nádrže Švihov na řece Želivce. V roce 800. výročí městečka Zahrádky bude slavnostně vysvěcen a osazen nový zvon.  Akci předchází slavnostní vezení zvonu z Ledče do Zahrádky.

44. Halloween ve Světě techniky - Velký svět techniky se promění v dům hrůzy. Prožijte spolu se svými dětmi mrazení v zádech a pravý Halloweenský program! Děsivý halloweenský welcome drink (pro prvních 100 nejrychlejších), Monstozní bufet s nechutnými pochutinami, Halloweenské vyřezávání dýně, Strašidelná bojovka, Děsivé dílničky, Pomůžete k vylíhnutí slizákovi. Malý svět techniky (U6)-není Malým světem techniky ale strašidelným sídlem trošku zvláštní rodinky, kterou jistě dobře znáte.... Zabydlela se nám tady Addamsova rodina - Tajuplné věštění z čajových lístků, Magické seance, Deskové hry s Wednesday, Hledání ztraceného strýčka Festera.

45. Halloween na Chodově - Dětský Halloween plný her a soutěží v sobotu 26. října na Chodově. Program: skákací hrad, strašidelné malování na obličej, dlabání dýní, tématická dílnička, soutěž o nejhezčí kostým, lovení jablek, Pumpkin kriket, drakiáda. Po celé odpoledne bude program doprovázet kapela. Pochutnat si můžete na grilu anebo si opéct špekáček.

46. Zámecké čajování a Strašidelný pohádkový les na Kačině - Letošní již druhý ročník Zámeckého čajování se uskuteční v sobotu 26.10.2019 od 10 do 17 hodin na zámku Kačina. Návštěvníky čekají ochutnávky čajů, kávy, medu a dalších dobrot. Návštěvu zámku zpestří kostýmované prohlídky. Vstupné na akci je dle ceníku návštěvnických okruhů. V zámeckém parku se pak můžete těšit na Strašidelný pohádkový les.

47. Podzimní prázdniny v Aquapalace Čestlice - Každý den bohatý animační program! Dále pak kouzelnické vystoupení, škola čar a kouzel, tvořívé dílničky, netradiční soutěže - jako např. vyzkoušení síly vln, Aquazorbing, Bumperboats. A hlavně je možné si užít unikátní jízdu na tobogánu Magic Tube s virtuální realitou! Každý den ve 20.15 a 21:15 pak můžete shlédnout největší vodní Laser show v ČR. 

48. Vrbovecké vinobraní 2019 - Slavnostní vinobraní ve Vrbovci. Poslední říjnovou sobotu slavíme v naší sklepní uličce největší vinařskou událost – ukončení sklizně. Těšit se můžete na průvod vrboveckých radních v dobovém oblečení, lisování posledního hroznu, zvyky Hroznové kozy, burčák, mošt, mladé víno, zpěv a cimbál. Vrbovečtí vinaři děkují za poledne svatému Urbanovi za letošní úrodu ve vinici U kapličky. Poté se vydává průvod Cechu vinařů společně s přáteli Hroznové kozy v dobových kostýmech sklepní uličkou k historickému lisu, kde bude vylisován "poslední hrozen". Čerstvý hroznový mošt nabídneme hostům. Hroznový kozel se ukládá na zimu k šenkýřce, která za něj po dobu zimních měsíců ručí, než bude na jaře opět vynesen do vinohradu.

49. Moučníková soutěž - Památník Karla Čapka ve Staré Huti u Dobříše vás srdečně zve na každoroční Moučníkovou soutěž. Upečte doma svou oblíbenou dobrotu a přineste ji ochutnat k nám do Památníku Karla Čapka. Soutěžíme ve dvou kategoriích:I. sladký moučník a II. slaný moučník.

50. Podzimní prázdniny v Pohádkové kovárně - Hrad Velhartice zve všechny na XXI. ročník ,,Běhu o hradní klíč" - běžecký závod ve všech věkových kategoriích, doprovodný program, ohňostroj, lampiónový průvod, ...

Vybrali jste si nějakou akci z našich tipů nebo navštívíte jinou akci, kterou zde nezmiňujeme? Dejte nám vědět, ať o ní víme a zahrneme její pokračování či další ročník třeba příště :-) 

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Štítky