Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
Po-Pá 10:00-18:00
0 ks
za 0 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Novinky
03.12.2021
Možnosti platby
Rozšířili jsme síť partnerských platebních společností a nově můžete kromě stávajících možnosti platby Dobírkou, Převodem na účet, Platbu kartou, Onli... číst celé
Zobrazit všechny novinky
Blog
6. 6. - Den, kdy se narodil Alexandr Sergejevič Puškin
06.06.2022 Významné dny
6. 6. - Den, kdy se narodil Alexandr Sergejevič Puškin
6. června roku 1799 se narodil Alexandr Sergejevič Puškin číst celé
4. 6. - Den, kdy se narodila Angelina Jolie
04.06.2022 Významné dny
4. 6. - Den, kdy se narodila Angelina Jolie
4. června roku 1975 se narodila herečka Angelina Jolie číst celé
3. 6. - Den, kdy se narodil Jiří Langmajer
03.06.2022 Významné dny
3. 6. - Den, kdy se narodil Jiří Langmajer
3. června roku 1966 se narodil herec Jiří Langmajer číst celé
Zobrazit všechny články
Nepropásněte novinky, akce a slevy!

Můžete se kdykoli odhlásit. Zasíláme jednou za 14 dní.

  1. Úvod
  2. Naše zboží - blog
  3. Významné dny
  4. 22.9. - Den, kdy se narodil Andrea Bocelli

22.9. - Den, kdy se narodil Andrea Bocelli

Andrea Bocelli narozený 22. září 1958 v Lajaticu v Toskánsku je italský nevidomý tenorista, interpret populární i klasické hudby. Původně italský právník, později koncertní pěvec.

Život jednoho z nejslavnějších pěvců světa začal v Toskánsku, na venkově. V místě, které často zachycují malíři, kde se odehrává řada nádherných oper. A. Bocelli pochází z vesnice Lajatico nedaleko Pisy. Svým silným hlasem zaujal již v sedmi letech. Od dětství věděl, že jeho dosavadní těžká slabozrakost skončí jednou úplnou slepotou, jelikož rodina trpěla dědičnou zrakovou chorobou. Přišlo to nečekaně ve dvanácti letech úrazem při fotbale, kdy jako brankář utrpěl ránu do oka, která vedla ke krvácení do mozku a zapříčinila jeho trvalé oslepnutí. Bocelli říká, že slepota je těžkou životní překážkou, pro jiné se jeví jako neštěstí.

Od 6 let se věnoval hře na klavír, později přibral i flétnu a saxofon. Od roku 1965 navštěvoval specializovanou školu pro nevidomé ve městě Reggio Emilia. Ve škole se dobře učil, i po oslepnutí patřil mezi nejlepší žáky, zřejmý studijní typ a silná osobnost. Nastupoval do ní ještě jako částečně vidomý. Končil jako úplně nevidomý. Po absolvování gymnázia se zapsal ke studiu práv. Jeho vrozená ctižádostivost ho přiměla úspěšně vystudovat univerzitu – práva. Absolvoval jako nejlepší z ročníku! Poté nastoupil do internátního ústavu Cavazza v Bologni, jehož součástí byla i specializovaná hudební konzervatoř pro nevidomé.

Po krátkém neúspěšném studiu na gymnáziu přešel na učitelský ústav. Po jeho dokončení pokračoval na univerzitě studiem práv. Studium práv úspěšně dokončil, ale zaměstnání v tomto oboru vykonával pouze rok, jako státem jmenovaný obhájce. Zavedl si soukromou právnickou praxi a oženil se. Žil spokojeně, zájmově se věnoval sportu. Rád jezdí na koni. V současné době jich vlastní celkem pět. Volný čas dříve trávil většinou v barech, kde zpíval a přivydělával si na studie u Franca Corelliho a Luciana Pavarottiho. Studuje pomocí magnetofonu a ve spolupráci s korepetitorem. Jeho manželství s Enricou Cenzatti trvalo 9 let a skončilo pro stálé neshody při výchově jejích dvou synů Amose a Mattea. Ve svých 55 ti letech v Livornu se podruhé oženil, se svou dlouholetou manažerkou Veronicou Berti, mají spolu sedmiletou dceru Virginii.

Jeho silný zájem o hudbu ho vedl k hledání nových možností studia. Vrcholem pro něj bylo studium v mistrovské třídě Franca Corelliho, který byl jeho dávným idolem. Dlouho se nemohl jako zpěvák prosadit. Byl odmítán vydavatelstvími. Živil se jako barový klavírista a zpěvák. Zlom nastal v roce 1992, kdy mu rocková hvězda Zucchero nabídl, aby nahrál jako demo snímek druhý hlas duetu Miserere. Snímek velice zaujal samotného Luciana Pavarottiho, který se o jeho zpěvu vyjádřil velmi pochvalně. Nechtěl věřit tomu, že se jedná o barového zpěváka, pianistu okresního formátu.

Brzy se stal známým nejen v Itálii, ale díky písni Con Te Partiro i v zahraničí. 

V roce 1996 až 1997 vyšlo ve světě jeho debutové album Tomanza, které dosáhlo mnohamiliónového nákladu a stalo se úspěšným v Itálii, Latinské Americe, Španělsku a v mnoha dalších zemích. V roce 1999 vydal své druhé album z oblasti populární hudby Sogno. Následovalo album Sacred Arias, které je naopak výhradně z oblasti „klasické hudby“. Prodej jeho alb v USA byl obrovský, získal několik cen a dlouho držel přední pozice v prodeji alb klasické hudby.

Na svých koncertních turné spolupracuje i s Českým národním symfonickým orchestrem. S ním vystoupil mimo jiné v Praze v letech 2003, 2005, 2013, 2015 a naposledy v dubnu 2018 ve vyprodané O2 Areně. Do O2 Arény se Bocelli znovu vrátí již 30. listopadu tohoto roku. Jeho koncerty se stále častěji stávají významnými kulturními událostmi. Flétnu vozí s sebou, aby se před koncertem uklidnil, nejraději chce být sám.

Vydal velké množství nahrávek. V jeho zpěvníku najdeme operní árie, milostné písně, neapolské melodie i romantický repertoár, v němž se mísí klasika s populární hudbou. S úspěchy se zúčastňuje pěveckých soutěží. Jen sporadicky se uplatňuje jako autor.

Bocelli má také svou hvězdu na hollywoodském chodníku slávy.

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli