Dnas slaví narozeniny Jakub Kohák, narozený 10. října roku 1974 v Praze. Kohák je český filmový a reklamní herec a režisér.
Vystudoval produkci na Filmové a televizní fakultě Akademie múzických umění v Praze (FAMU). Režíroval televizní reklamy například pro Vodafone, Kofolu, Pepsi, T-Mobile nebo Nadaci Terezy Maxové. Jeho reklamy mu vysloužily mnoho cen jak na české tak i na světové scéně. Na festivalu v Cannes byl prezentován v prestižním světovém výběru Young Directors (nejlepší mladý režisér). Hrál například ve filmech Čert ví proč, U mě dobrý, Hlídač č.47, Eurotrip, Na cestě, Okresní přebor nebo Instalatér z Tuchlovic. Režíroval a hrál ve skečovém seriálu Čseké televize - Pečený Sněhulák. Každý všední den účinkuje v ranní show rádia Evropa 2, kde hájí práva posluchačů jako "Bombucman". S chutí se věnuje i tvorbě krátkých videoklipů, filmů a spotů. Je držitelem ceny Anděl (1999) za nejlepší český videoklip. K zajímavostem jistě patří, že v nedávné době se stal pátým členem kapely Wohnout.
Se svou manželkou Barborou má Jakub dva syny, staršího Honzu a mladšího Jirku. Krom fotbalu Jakub propadl také golfu, který hraje přes dvacet let.