Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
Po-Pá 10:00-18:00
0 ks
za 0 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Novinky
03.12.2021
Možnosti platby
Rozšířili jsme síť partnerských platebních společností a nově můžete kromě stávajících možnosti platby Dobírkou, Převodem na účet, Platbu kartou, Onli... číst celé
Zobrazit všechny novinky
Blog
6. 6. - Den, kdy se narodil Alexandr Sergejevič Puškin
06.06.2022 Významné dny
6. 6. - Den, kdy se narodil Alexandr Sergejevič Puškin
6. června roku 1799 se narodil Alexandr Sergejevič Puškin číst celé
4. 6. - Den, kdy se narodila Angelina Jolie
04.06.2022 Významné dny
4. 6. - Den, kdy se narodila Angelina Jolie
4. června roku 1975 se narodila herečka Angelina Jolie číst celé
3. 6. - Den, kdy se narodil Jiří Langmajer
03.06.2022 Významné dny
3. 6. - Den, kdy se narodil Jiří Langmajer
3. června roku 1966 se narodil herec Jiří Langmajer číst celé
Zobrazit všechny články
Nepropásněte novinky, akce a slevy!

Můžete se kdykoli odhlásit. Zasíláme jednou za 14 dní.

  1. Úvod
  2. Naše zboží - blog
  3. Významné dny
  4. 1. 10. slavíme Mezinárodní den kávy

1. 10. slavíme Mezinárodní den kávy

Již od roku 2015 slaví 1. 10. milovníci kávy po celém světě Mezinárdoní den kávy.

Mezinárodní den kávy a jeho oslavy

Káva je jeden z nejoblíbenějších nápojů, kterého se denně vypije asi dvě miliardy šálků po celém světě a svůj celosvětový mezinárodní den oficiálně získala v roce 2015, kdy jej vyhlásila Mezinárodní organizace pro kávu založená v roce 1963.

V různých zemích však byl den kávě věnován již mnohem dříve jako například v roce 2006 v Indonésii, v roce 2001 se poprvé slavil v Číně a v Japonsku se slaví dokonce již od roku 1983.

Mezinárodní den kávy má za úkol oslavovat tento nápoj a seznámit širokou veřejnost nejen s historií tohoto voňavého kofeinového moku, ale i přiblížit kávovou kulturu v různých zemích světa a vlastně celý příběh těchto černých zrn od jejich pěstování, přes sběr, pražení, až po jejich degustaci.

U nás v česku se tento svátek slaví opravdu poctivě, například v Brně je mu věnován dokonce celý týden, včetně víkendového trhu kávy na náměstí Svobody. Neslaví se však jen v Brně, ale i jinde na Jižní Moravě, kde se tento týden v kavárnách podává nejen skvělá káva, ale také u příležitosti oslav jsou pořádány různé výstavy, koncerty a podobně a kavárny nabízejí různé tradiční, ale i netradiční kávové speciality z celého světa. V Praze se samozřejmě káva oslavuje také a to v areálu Pražské tržnice v Holešovicích, kde v loňském roce proběhl již 8. ročník Prague Coffee Festival, který se však v letošním roce z důvodů "pandemie" viru způsobujícího nemoc Covid - 19 neuskuteční.

Káva

Kávu v podobě jakou ji známe tvoří umletá zrnka ze středu ovocných bobulí keře kávovníku. Káva je charakteristická svou silnou vůní a černou barvou, jenž obsahuje mimo jiné alkaloid kofein, který povzbuzuje srdeční činnost a zvyšuje krevní tlak. Káva se především pije pro své povzbuzující účinky a je také velmi oblíbeným nápojem při setkávání lidí a je často podávána po jídle. 

Káva se odborně připravuje jako směs z různých druhů kávovníku, přičemž se nejčastěji setkáváme s kávovníkem statným a kávovníkem arabským. Pro přípravu kávy v našich zeměpisných šířkách se používají jen dva základní typy: Arabica a Robusta.

Arabica tvoří 70% světové produkce a obsahuje méně kofeinu, přičemž disponuje širokým spektrem jemných chutí a vůní. Pěstuje se ve větších nadmořských výškách (900–2800 m.n.m.), často na sopečné půdě či jako lesní forma. Zrna jsou větší než u robusty a během pražení i při samotné přípravě nápoje jsou zrnka arabiky velice citlivá na teplotu.

Robusta je méně náročná odrůda kávovníku a její podíl na světové produkci je asi 25 %. K největším producentům patří Brazílie, Vietnam, Kolumbie a Indonésie. Zrnka jsou menší, obsahují cca 2x více kofeinu než Arabica a nápoj je chuťově výraznější a zemitější.

Produkce kávy je rozšířena po celém světě, tímto byznysem se zabývá přes 50 zemí. Mezi největší producenty kávy patří Brazílie a Vietnam. Největší spotřebou kávy na osobu se pyšní severské státy, kdy v čele žebříčku je Finsko a Švédsko, kde spotřeba přesahuje 10 kg kávy na osobu a v těsném závěsu je Island a Norsko.

Historie kávy

 Káva původně nebyla považována za něco k pití, ale k jídlu. První africké kmeny nepražily kávová zrnka a nezalévaly je vodou, ale zpracovávaly je spolu s tukem do jedlé koule, kterou potom pojídaly a dodávaly svému tělu energii z obsahu kofeinu.

Podle legendy poprvé kávu zaletou vodou ochutnal v 9. století etiopský pastevec v oblasti Kaffa, když zaregistroval, že jeho kozy jsou nějak podezřele čilé poté, co se pásly na kávových zrníčkách a chtěl také ochutnat.

Slovo káva pochází z arabského "qahwat al-buchta", což v překladu znamená "fazole vína". Většina kávové terminologie pak pochází z Itálie. Například espresso má co dělat s "tisknutím, stlačením" kávy, kde právě ten správný tlak vykouzlí tento lahodný nápoj. Americano má inspiraci v amerických vojácích za druhé světové války, kteří museli s kávou šetřit a tak jim bylo nařízeno ředit si silnou černou kávu nebo espresso vodou, protože i tak bylo samo o sobě příliš silné. Když tedy máme chuť na pořádný kotel silné černé kávy, můžeme za to vděčit americké armádě.

Zajímavosti

1. Nejdražší a snad i nejžádanější káva se zpracovává z trusu cibetek palmových, které se živí také těmi nejlepšími kávovými bobulemi a v jejich trávicím traktu pak dochází k fermentaci. Trus cibetek je pak velmi obtížné nacházet a proto je tato káva tak dráha, ale popravdě, chuťově není nic moc.

2. Káva je po ropě nejprodávanější komoditou na světě.

3. U kávy koluje také teorie o jejím smrtelném nebezpečí, které má sice své reálné základy, ale do určité míry velmi nepravděpodobné. Smrtelná dávka by znamenala vypití minimálně tolika šálků kávy jaká je vaše hmotnost, což zas tolik kávy nezvládne pojmout váš žaludek a mluvíme tak čistě v teoretické rovině :-). Ovšem pravdou je, že čím více kávy každý den vypijete, tím větší závislost si můžete vypěstovat.

4. Vědci momentálně pracují na tom, aby se z kávy dalo vyrobit fosilní palivo a časem mohlo zastoupit benzín.

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Štítky